Rumień po ukąszeniu owada – zdjęcia

Ukąszenia owadów są bardzo nieprzyjemne, niestety w wielu sytuacjach nie jesteśmy w stanie ich uniknąć. Co zrobić, gdy zostaliśmy zaatakowani przez owady, wszystko nas swędzi i boli, a do tego pojawił się rumień po ukąszeniu owada? Sprawdź!

Po ugryzieniu owada najczęściej pojawia się rumień, czyli czerwona plamka, oraz bolesne opuchnięcie. Ból na szczęście mija po kilku godzinach, ale u niektórych osób może pojawić się reakcja alergiczna w postaci pokrzywki lub obrzęku twarzy, warg i powiek. W przypadku wstrząsu anafilaktycznego dochodzi również do duszności, a nawet utraty przytomności.

Do najpopularniejszych w Polsce owadów należą: meszki, komary, muchy, pszczoły, osy, szerszenie, a także owady bąkowate, np. jusznica deszczowa, potocznie zwana końską muchą, czy ślepak. Zobacz jak wygląda rumień po ukąszeniu takiego owada!

Rumień po ukąszeniu owada – zdjęcia

Ukąszenia owadów bywają różne – jedne przechodzą szybko i prawie ich nie odczuwamy – inne bolą i mogą wywołać rumień. Zobacz, jak wyglądają ukąszenia najpopularniejszych owadów w Polsce.

Użądlenie przez osę

Ugryzienia owadów

Ugryzienia czerwonej mrówki

Ugryzienia owadów

Ugryzienia pchły

Ugryzienia owadów

Ugryzienie kleszcza

Ugryzienia owadów

Ugryzienia komara

Ugryzienia owadów

Ugryzienie muchy końskiej

Ugryzienia owadów