Najlepsze stare seriale, do których chętnie wracamy

Wielu z nas ma pewne seriale, które wręcz pokochaliśmy – trafiły one prosto do naszych serc dzięki świetnej fabule, doskonałej grze aktorskiej bądź niezwykłej oprawie wizualnej czy muzycznej. Czasem mamy ochotę, by ponownie przeżyć wszystkie emocje, które towarzyszyły nam przy pierwszym seansie. Gliniarz i prokurator, Alternatywy 4 – to tylko niektóre ze starszych tytułów, które zasługują na rewatch. Jakie są najlepsze stare seriale, do których chętnie wracamy? Koniecznie sprawdź w tym wpisie!

Gliniarz i prokurator (1987-1992)

Ten serial sensacyjny przedstawia widzom lokalnego prokuratora, który toczy walkę z przestępczością. Nie robi tego jednak sam – pomaga mu w tym bystry gliniarz Jack Styles. Każdy odcinek prezentuje zupełnie inną opowieść – łączą je ze sobą tylko główni bohaterowie, którzy pozostają niezmienni. Mówiąc o pierwszoplanowych rolach, nie można zapomnieć o bardzo ważnej postaci – psie prokuratora, który nie odstępuje go na krok. 

Ciekawe policyjne sprawy, akcja trzymająca widzów w napięciu, piękne widoki – wszystko to sprawia, że chętnie wracamy do tego serialu. A jeśli szukacie innych produkcji pełnych akcji, takich jak Gliniarz i prokurator, koniecznie dowiedzcie się więcej o starych serialach tutaj.

Miasteczko Twin Peaks (1990-1991)

Opowieść przedstawiona w tej serii rozpoczyna się od znalezienia zwłok na brzegu rzeki – ma to miejsce niedaleko tytułowej miejscowości. Aby zbadać tę tragiczną, tajemniczą sprawę, zostaje wezwany agent specjalny FBI Dale Cooper. Poszlaki prowadzą go do szokującej konkluzji – zabójstwa prawdopodobnie dokonał ten sam morderca, który zamordował inną dziewczynę rok temu w Waszyngtonie. Teraz mieszka on w Twin Peaks i dokonuje kolejnych zbrodni – czy uda się go powstrzymać? 

Serial ten, nawet po wielu latach, cieszy się ogromną popularnością. To jedna z tych serii, do których wielokrotnie wracamy. Przyczynę tego możemy znaleźć w świetnej fabule, jak również doskonale napisanych postaciach. Narracja serialu nie wskazuje na złe i dobre osoby – widzowie sami muszą dokonać osądu, widząc zarówno pozytywne, jak i negatywne cechy bohaterów.

Przyjaciele (1994-2004)

Chętnie wracamy także do seriali komediowych – nie tylko do sensacyjnych, pełnych przestępstw produkcji, jak przykładowo Gliniarz i prokurator. Friends to opowieść o grupie przyjaciół, którzy mieszkają na Manhattanie. Widzowie mogą towarzyszyć głównym bohaterom w ich perypetiach.

Dlaczego Przyjaciele zdobyli serca milionów widzów? Głównym powodem jest różnorodność prezentowanego humoru. Dzięki temu, że każda z postaci jest zupełnie inna, ukazuje ona tym samym inny styl żartu – w tej mieszance wszyscy odnajdą coś dla siebie. Dodatkowo, w bohaterach serii możemy niekiedy zobaczyć siebie samych – są oni prawdziwi, zachowują tak, jak czasami my sami. Mają też problemy, z którymi niekiedy muszą się zmierzyć także widzowie.

Alternatywy 4 (1983-1986)

Na liście prezentującej najlepsze stare seriale, do których chętnie wracamy, musiały znaleźć się Alternatywy 4! Kto by pomyślał, że serial o mieszkańcach warszawskiego bloku osiągnie taką popularność? Jest to produkcja wyjątkowa – w niesamowity sposób do szarej, codziennej rzeczywistości w czasach PRL-u dodała dużą dawkę humoru. Warto również wspomnieć o znakomitej grze aktorskiej. Wszystko to sprawia, że z uśmiechem na ustach powracamy do tej polskiej serii.

Z archiwum X (1993-2002)

Historia dwóch agentów FBI, którzy mierzą się z niełatwymi do wyjaśnienia sprawami, również zyskała ogromną popularność – wiele osób wciąż powraca do tej serii. Wśród bohaterów produkcji możemy wyróżnić sceptyczną agentkę, która nie wierzy w pozaziemskie istoty – nazywa się ona Dana Scully. Towarzyszy jej Fox Mulder, który, w przeciwieństwie do kobiety, jest przekonany o występowaniu paranormalnych zjawisk. Podczas seansu The X-Files trudno oderwać wzrok od ekranu – seria prezentuje świetną fabułę, jak również dobrą grę aktorską. 

Najlepsze stare seriale – podsumowanie

To już koniec naszego wpisu prezentującego najlepsze stare seriale, do których chętnie wracamy. Jaka jest wasza ulubiona produkcja? Jest to Archiwum X czy może Gliniarz i prokurator? A może nie ma jej na naszej liście? Koniecznie dajcie znać!