Jakie słoiki kosmetyczne są najbardziej ekologiczne?

Świadomość ekologiczna klientów jest coraz większa. Wiedzą, że sam kosmetyk nie jest eko, jeśli zamknięto go w opakowaniu szkodliwym dla ludzi, zwierząt lub środowiska naturalnego. Słoik lub butelka mają za zadanie ochronić zawartość przed zabrudzeniem i rozlaniem, powinny one chronić produkt przed oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Wybierając opakowania warto postawić na te zgodne z naturą.

Ekologiczne, szklane słoiki kosmetyczne

Coraz liczniejsza grupa klientów chce, by nabywane przez nich produkty były bezpieczne i ekologiczne. Zwracają uwagę, czy wybierane przez nich produkty są wytwarzane w zrównoważony sposób, bez obciążania środowiska naturalnego. Słoiki kosmetyczne nie mogą być zatem szkodliwe dla planety, ludzi i zwierząt. Jak wiele przeprowadzonych dotąd naukowych wskazuje, że nabywcy pozytywnie reagują na opakowania nadające się do  recyklingu. Producentów, którzy korzystają z takich elementów postrzega się jako podmioty, które dbają o swoje marki, wzrastające na etycznej konsumpcji.

Słoiki kosmetyczne wykonane ze szkła są doskonałym surowcem do przetwarzania. Można je poddawać przetopieniu nieskończoną ilość razy i nadal uzyskiwać pełnowartościowe pojemniki. Co ważne, jakość szklanych opakowań kosmetycznych, które powstają w procesie recyklingu nie pogarsza się. Proces ten służy w tym przypadku zmniejszeniu zużycia energii i wody, niezbędnych do wytworzenia nowych pojemników. Opakowania na kosmetyki, oferowane np. przez firmę Emcor, są wyrobami o przemyślanej konstrukcji. Doskonale zabezpieczają zawartość przed utratą właściwości i zanieczyszczeniami. Można na nich zamieścić wiele informacji, np. o przeznaczeniu kosmetyku, jego składzie i terminie ważności. Są praktyczne, bezpieczne i wygodne w codziennym użytkowaniu. Po skończeniu kremu lub balsamu słoiki nadają się do ponownego wykorzystania w procesie recyklingu.

A może jednak opakowania do kosmetyków PET?

Opakowania na kosmetyki produkowane są również z tworzyw sztucznych. Na emcor-opakowania.pl można kupić słoiki wykonane z tworzywa PET, które podobnie jak szkło, nadają się do przetworzenia. To popularny surowiec opakowaniowy, który cechuje się lekkością, wytrzymałością i dobrym zabezpieczeniem zawartości. Podczas procesu przetwarzania jest myty, cięty na drobne elementy i rozgrzewany. Uzyskany w ten sposób materiał służy do wytworzenia nowych produktów, np. nowych słoików. Kremy, emulsje i balsamy można z powodzeniem sprzedawać w plastiku pochodzącym z recyklingu, który jest równie bezpieczny i estetyczny jak szkło.

Z odpowiednio wybranego tworzywa wykonuje się również mini pojemniki, które można ze sobą zabrać do torebki, plecaka, a nawet kieszeni. Jest to popularny sposób np. na zorganizowanie bagażu na urlop. Opakowania takie są wygodne i praktyczne, umożliwiają zaoszczędzenie miejsca w walizce i czasu podczas pakowania. Świetnie sprawdzają się jako słoiczki do zabezpieczenia szamponu i odżywki do włosów, mydła, żelu pod prysznic i balsamu.