Jak prać koszulki z nadrukiem?

Koszulki z nadrukiem, szczególnie z tym spersonalizowanym, to dla wielu osób cenne pozycje w garderobie, które pozwalają wyróżnić się w tłumie. A ponieważ wartościowe rzeczy wymagają odpowiedniej troski, dlatego podpowiadamy jak prać koszulki z nadrukiem, aby nie uległ on łatwo i szybko zniszczeniu. Sprawdź jak dbać o wyjątkowe koszulki z własnym nadrukiem, aby zawsze prezentować się nienagannie w swoim ubraniu!

Pranie koszulek z nadrukiem – wskazówki

Przepis na pranie odzieży z nadrukowaną aplikacją naprawdę nie jest ani trochę skomplikowany. Nie wiąże się z żadnymi szczególnymi zabiegami. Przed włożeniem koszulki do pralki automatycznej wystarczy obrócić ją na lewą stronę. To pomoże uchronić nadruk przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym. Kolejnym krokiem jest ustawienie odpowiedniej temperatury. Zaleca się, aby nie była ona wyższa niż 40 stopni Celsjusza. W zbyt wysokiej temperaturze nadruk może schodzić z materiału. Warto też wybrać wirowanie na niskich obrotach. Świetnie sprawdzi się tu program do prania tkanin delikatnych. Zawsze można też koszulkę wyprać ręcznie.

Ostatnią istotną kwestią jest wybór odpowiedniego środka piorącego. I w tym przypadku te do tkanin delikatnych będą odpowiednie. Nie stosuj odplamiaczy i wybielaczy ani czyszczenia chemicznego, silne środki negatywnie wpływają na trwałość nadrukowanego motywu. To w zasadzie wszystko, co musisz wiedzieć o samym praniu, ale to nie wszystko, co dotyczy pielęgnacji koszulki po wyjęciu jej z pralki.

Jak dbać o koszulki z nadrukiem – co jeszcze musisz wiedzieć?

Wypraną koszulkę rozwieś i pozostaw do naturalnego wyschnięcia. Nie stosuj suszarki bębnowej i unikaj bezpośredniego kontaktu ze źródłami ciepła jak choćby kaloryfer. Ekspozycja na mocne promienie słoneczne też nie jest wskazana, nadruk może wyblaknąć tak, jak płowieją na słońcu kolory ubrań. Należy zachować również szczególną ostrożność podczas prasowania.

Koszulkę z nadrukiem powinno się prasować na lewej stronie, a sam nadruk w miarę możliwości ominąć lub prasować w niskiej temperaturze, aby przypadkiem się nie stopił. Dobrą praktyką jest także prasowanie przez warstwę innej tkaniny, np. przez lnianą ściereczkę. Bezpiecznym sposobem i alternatywą dla żelazka będzie zastosowanie parownicy, która wygładzi ubranie bez ryzyka uszkodzenia aplikacji. Wyprasowaną koszulkę możemy powiesić na wieszaku w szafie albo przechowywać w formie poskładanej. Jeśli preferujemy ten drugi wariant albo kiedy pakujemy ubranie do walizki, postarajmy się, aby zagięcia nie przechodziły przez nadruk.

Co decyduje o trwałości nadruku?

Trwałość nadruku i jego odporność na pranie jest ściśle związana z zastosowaną metodą znakowania. Istnieje wiele technik wykonywania nadruku na koszulkach. Jedne są bardziej, inne mniej wytrzymałe na działanie takich czynników jak np. temperatura. Podane przez nas zalecenia dotyczące prania są dość uniwersalne i sprawdzą się w każdym przypadku bez konieczności zagłębiania się w sposób znakowania. Jednak musimy liczyć się, że z czasem każdy nadruk nieco straci na jakości. Tak samo zresztą, jak i tkanina, z której uszyto ubranie. To normalny proces zużywania się odzieży. Na szczęście dziś wykonanie nadruku na koszulce, nawet na pojedynczej sztuce, nie stanowi żadnego problemu i nie jest związane z wysokimi kosztami. Dlatego w sytuacji, gdy nadruk po upływie czasu będzie wyglądał mniej estetycznie, z łatwością możemy nabyć nowe ubranie w sklepie z odzieżą reklamową https://ishirt.pl/, zlecając wykonanie wymarzonego nadruku firmie specjalizującej się w znakowaniu odzieży, i dalej cieszyć się koszulką, jakiej nie ma nikt inny!