Jak nosić sukienki wieczorowe?

Wybór odpowiedniej sukienki wieczorowej to trudne zadanie. Błędna decyzja może „położyć” udaną kreację, dlatego należy poświęcić temu zadaniu odpowiednio dużo czasu. Pamiętajmy jednak o tym, aby w tym wszystkim pamiętać też o tym, by odpowiednio duży nacisk położyć na to, jak nosić takie kreacje.

Nie wszystkim dobrze we wszystkim

Świat mody często sugeruje nam, że każdej kobiecie jest we wszystkim dobrze. Nie do końca jest to prawdą, a kwestia wyboru idealnej sukienki wieczorowej oraz sposobu jej noszenia w dużej mierze potwierdza te słowa. Wiele zależy od naszych naturalnych predyspozycji.

Poszukiwania odpowiedniej sukni wieczorowej na pewno warto rozpocząć od długości. Krótkie sukienki wieczorowe idealnie pasują osobom wyższym. W sposób naturalny podkreślają ich linię oraz figurę i talię. Wymagają one też dozy taktu i pewnej odwagi.

Przed zakupem warto sprawdzić, czy sukienka o danej długości zakrywa wszystko to, co powinna. Warto wtedy nie tylko stać przed lustrem, ale też uklęknąć czy stanąć na palcach. Jeśli poczujemy, że pokazujemy za dużo, warto dwa razy przemyśleć zakup.

Jak nosić sukienki wieczorowe?

Bez wątpienia są to kreacje, które wyróżniają się tym, że dążą do elegancji. Musimy się do tego trendu dopasować i właśnie w tym kierunku trzeba budować cały nasz „pomysł na samą siebie”. Nadrzędną rolę odgrywa look, a nie to, by za wszelką cenę wyróżnić się z tłumu. Nie tutaj.

Pamiętajmy o grze kolorów. Zwłaszcza gdy decydujemy się na „małą czarną”. 

Pamiętajmy też o tym, żeby dobrze skomponować makijaż i fryzurę. Nie może on być zbyt ciężki, bo sprawi, że będziemy wyglądać smutno. 

Warto zastanowić się nad plecionką oraz finezyjnym kokiem – oczywiście, jeśli mamy długie włosy. Obowiązkowym akcesorium do sukienki jest torebka. Może to być kopertówka lub torebka na łańcuszku. Warto postawić na odcień kolorystyczny, który będzie próbował przełamać odcień sukienki.

Noszenie sukienki wieczorowej nie istnieje bez butów!

Nie jest prawdą, że w sukni będziemy pięknie wyglądać tylko wtedy, gdy założymy buty na bardzo wysokim obcasie. Oczywiście, zagrają one bardzo dobrze zwłaszcza z długimi sukniami wieczorowymi, a także podkreślą nasze walory w sukniach midi, jednak warto postawić w tym wszystkim na delikatność i kobiecość.

Doskonale sprawdzą się wszystkie odmiany czółenek, a także japonek. Byle tylko takie obuwie było w miarę możliwości utrzymane w jasnych lub nie rzucających się zbyt mocno w oczy wariantach kolorystycznych. Jedynym wyjątkiem od tej reguły są buty wchodzące w zieleń, jednak te co do zasady dobieramy tylko do kreacji na wiosnę.

Idealnym wyborem są też stylowe balerinki. Poza tym, że wyglądają one po prostu uroczo i zjawiskowo, nie obciążają też naszych mięśni i stawów. Jeśli chcemy z dumą nosić naszą suknię wieczorową na weselu, przez wiele długich godzin, to właśnie ten rodzaj obuwia warto brać na pierwszym miejscu pod uwagę. Sprawdzą się one zarówno podczas części oficjalnej, jak i podczas weselnych gier i zabaw.

Warto podkreślić też, że nie kosztują one dużo. Oznacza to, że nawet jeśli mocno uszczuplimy swój budżet na zakupie samej sukienki i niezbędnych dodatków, to zakup pięknych, stylowych balerinek, raczej nie wydrenuje domowego portfela do cna. To kolejny atut tego rodzaju obuwia, który od kilku sezonów coraz głośniej wraca na salony. Co warto podkreślić, jest to powrót w naprawdę wielkim stylu!