Najlepsze filmy 2016 – top 10

Jak co roku robimy podsumowanie i przedstawiamy Najlepsze filmy 2016 roku. Które filmy zebrały najwięcej pozytywnych opinii, którym przyznano najwięcej Oskarów, które zszokowały opinię publiczną, a które wycisnęły u widzów najwięcej łez? Tego wszystkie dowiecie się od nas! Sprawdź top 10 2016 roku – poniżej zestawienie Najlepsze filmy.

Najlepsze filmy 2016.

„Ostatnia rodzina” to biografia dziennikarza muzycznego, tłumacza i eseisty Tomasza Beksińskiego, który po wprowadzeniu się do mieszkania obok swoich rodziców odkrywa, że nad rodziną ciąży fatum. Najlepszy polski film roku 2016 z fenomenalnymi rolami Andrzeja Seweryna i Aleksandry Koniecznej.

„Lobster” to film o przyszłości. Samotnych ludzi zamyka się w Hotelu, gdzie mają czterdzieści pięć dni na odnalezienie partnera. W rolach głównych Rachel Weisz oraz Colin Farrell, nieco mniej gwiazdorski niż zwykle.

„Nienawista ósemka. Kiedy widzimy, że film wyreżyserował Quentin Tarantino, wiemy że będzie to na pewno coś dobrego. Film opowiada historię dwóch łowców głów, którzy próbując znaleźć schronienie przed zamiecią śnieżną, trafiają do Wyoming, gdzie wplątani zostają w splot krwawych wydarzeń. W rolach głównych wystąpili Samuel L. Jackson oraz Kurt Russell. Film otrzymał Oskara za wspaniałą muzykę Ennio Morricone.

„Paterson”. Dramat Jima Jarmusha z dyskretnym humorem opowiada o kierowcy autobusu, który prowadzi szczęśliwe życie u boku żony Laury, tworząc wiersze inspirowane zaobserwowanymi w pracy wydarzeniami.

„Cloverfield Lane 10” to film dla fanów thrillerów. Po wypadku samochodowym młoda kobieta budzi się w piwnicy mężczyzny, który twierdzi, że uratował ją przed atakiem chemicznym. Świetnie napisany scenariusz wzbudza napięcie i przykuwa do ekranu. Dobra rola Johna Goodmana.

„Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”. ONZ wprowadza przymusowy rejestr bohaterów, który doprowadza do konfliktu pomiędzy Kapitanem Ameryką a Iron Manem. Sytuację komplikuje zamach na króla Wakandy. Film braci Russo to najlepszy film studia Marvel.  W rolach głównych Chris Evans, Robert Downey Jr. oraz Scarlett Johansson.

„Lament” to miks mrocznego kryminału, trzymającego w napięciu thrillera i rasowego kina grozy. Koreański horror ukazuje jak miejscowy policjant próbuje rozwiązać tajemnicę nieznanej choroby szerzącej się w małej wiosce.

„Zwierzogród” to bajkowa opowieść Disney’a o szczwanym lisie i sumiennej króliczce, z umoralniającym zakończeniem. Mądre, zabawne i ekscytujące kino, z Oskarem za najlepszy długometrażowy film animowany.

„Big Short. W roku 2008 światowe rynki finansowe i bankowe dopadł kryzys gospodarczy, na którym wzbogaciła się jedynie garstka ludzi, przewidująca nadchodzącą katastrofę. Gwiazdorska obsada, m.in. Brad Pitt,Christian Bale, Steve Carell i Ryan Gosling oraz świetny scenariusz zapewniły filmowi Oskara za najlepszy scenariusz adaptowany.

„Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie” to film odważny i niezwykle mroczny. Przedstawia historię grupy rebeliantów zjednoczonych w śmiałej misji polegającej na kradzieży planów imperialnej Gwiazdy Śmierci. Jeśli lubicie filmy przygodowe z elementami sci-fi to musicie go obejrzeć. Niech moc będzie z Wami!