„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – akcesoria sportowe w sklepach Lidl Polska!

W ramach noworocznego postanowienia wielu z nas planuje zadbać o kondycję fizyczną i dobrą formę. Dzięki akcesoriom sportowym dostępnym w sklepach Lidl Polska od wtorku, 2 stycznia, osiągnięcie tego celu będzie łatwiejsze i lżejsze dla portfela.

Wielu Polaków, z racji swojego codziennego trybu życia, nie uprawia regularnie sportu. Dodając do tego siedzący tryb życia i złe nawyki postawy, możemy łatwo doświadczyć bólu pleców czy stawów. Na szczęście wiele z tych dolegliwości można skutecznie pokonać dzięki prostym ćwiczeniom. W tym celu przyda się piłka gimnastyczna marki Crivit (39,99 zł/1 zestaw) o średnicy około 65 cm. W zestawie znajdują się także 2 zatyczki, podnośnik do zatyczki, rurka do odpowietrzania oraz adapter do pompki. Piłka ta świetnie sprawdzi się do tzw. aktywnego siedzenia (np. przy biurku), poprawiając równowagę i wzmacniając mięśnie grzbietu, bioder, kolan i kostek. Oczywiście może być również używana do standardowych ćwiczeń gimnastycznych zarówno w pozycji leżącej, jak i siedzącej.

Równie użyteczna jest składana mata do ćwiczeń marki Crivit (wymiary po rozłożeniu: 173 x 61 cm, 29,99 zł/1 szt.), która zapewnia przyczepność, a co za tym idzie, zmniejsza ryzyko urazu. Dodatkowo izoluje od podłoża, chroniąc przed twardą posadzką, wilgotną trawą, itp. Od wtorku, 2 stycznia, w sklepach Lidl Polska dostępne będą także taśmy do ćwiczeń lub zestawy taśm (19,99 zł/1 zestaw lub 1 szt.). Taśmy te są idealne do treningu różnych partii mięśni.

Jeśli zastanawiasz się nad wyposażeniem domowej siłowni, hantle 10 kg (99 zł/1 zestaw) stanowią doskonały wybór dla tych, którzy chcą wzmocnić mięśnie ramion. Zestaw obejmuje 1 gryf hantli (o wadze 2 kg i długości 35 cm), zaciski oraz 6 talerzy z żeliwa – cztery o wadze 1 kg i dwa o wadze 2 kg. Dzięki temu łatwo dostosujesz obciążenie do swoich możliwości i intensywności treningu. Kettlebelle to kolejny element, który świetnie sprawdzi się do treningu siłowego lub wytrzymałościowego, angażując niemal wszystkie partie ciała. Szeroki uchwyt zapewnia wygodę i bezpieczeństwo użytkowania, a modele o wadze 4, 6 lub 8 kg są dostępne w atrakcyjnej cenie 39,99 zł/1 szt.

Jeśli chodzi o odpowiedni strój do uprawiania sportu, szczególnie zimą, warto zadbać o swój komfort termiczny. W ofercie Lidl Polska od wtorku, 2 stycznia, dostępna będzie specjalna odzież termiczna dla aktywnych. Legginsy lub koszulka termiczna damska marki Crivit, teraz o 30% taniej – za 29 zł, są wykonane z szybkoschnącego materiału, który sprawnie odprowadza pot i wilgoć. Ponadto, przyjemny meszek po wewnętrznej stronie zapewnia uczucie ciepła. Ubrania te dostępne są w rozmiarach S-L i w 5 wzorach.

Aby kompleksowo zadbać o organizm, szczególnie zimą, warto także dostarczać mu odpowiednią ilość witamin. W tym celu przyda się wyciskarka wolnoobrotowa 300 W marki SilverCrest, obecnie dostępna aż 100 zł taniej z kuponem w aplikacji Lidl Plus – za 229 zł. Dzięki wyciskarce wolnoobrotowej można przygotować nie tylko soki z cytrusów, ale także z dowolnych owoców, warzyw czy ziół. Duży otwór (75 mm) ułatwia wyciskanie soku z całych owoców, a pozostałą pulpę można wykorzystać do przygotowania warzywnych kotletów. Ważne jest, że sok z tej wyciskarki nie jest podgrzewany ani napowietrzany, co pozwala zachować jego świeżość przez długi czas.

Warto zadbać o siebie, inwestując w akcesoria sportowe, które pomogą osiągnąć cele związane z poprawą formy fizycznej. Dzięki ofercie dostępnej w sklepach Lidl Polska każdy może znaleźć coś dla siebie, a jednocześnie nie obciążać zbytnio swojego budżetu.