Przyjazne dla budżetu wskazówki dotyczące konfiguracji komputera do gier

Tak samo jak ekscytujące jest to, że możesz skonfigurować swoją własną, dedykowaną konfigurację do gier na PC, tak samo łatwo jest się przytłoczyć ilością dostępnych opcji.

Możesz również dać się ponieść wszystkim błyszczącym nowym sprzętom do gier dostępnym na rynku! Jeśli pracujesz z ograniczonym budżetem, oto kilka rzeczy, które możesz chcieć potraktować priorytetowo w odniesieniu do pokoju do gier.

Twój kręgosłup będzie Ci wdzięczny

Fotele do gier nie są tanie, ale jest to jedno z miejsc, w które powinieneś zainwestować. Sam powinieneś najlepiej znać swoje przyzwyczajenia związane z graniem. Wiem, że w ferworze po premierze nowej gry lub DLC mogę spędzić ponad 12 godzin dziennie, siedząc przed komputerem. Właściwe krzesło do gry ma wygodną i ergonomiczną konstrukcję. Innymi słowy, zapewnia dobre podparcie dla pleców i ramion oraz zachęca do przyjmowania prawidłowej postawy. Aby to osiągnąć, fotel do gier ma zazwyczaj dużo wyższe oparcie i lepsze podparcie lędźwiowe dla kręgosłupa.

Chłód, chłód, chłód, chłód, chłód

Komputer PC wytwarza dużo ciepła, dlatego ważne jest, aby wziąć pod uwagę wentylację i przepływ powietrza w pomieszczeniu, w którym będziesz spędzać dużo czasu grając. Uchronisz swój sprzęt przed uszkodzeniem, ograniczając gromadzenie się ciepła. Najlepiej, jeśli Twój pokój gier będzie klimatyzowany, a wokół komputera będzie wystarczająco dużo miejsca, aby powietrze mogło krążyć. Ogranicz do minimum bałagan i przeszkody wokół komputera, zwłaszcza w pobliżu jego wentylatorów. Co jakiś czas warto też usuwać kurz, sierść zwierząt domowych lub zanieczyszczenia wokół otworów wentylacyjnych komputera, które mogą utrudniać przepływ powietrza. Seksowny pokój gier to także czysty pokój gier. Zobacz ofertę komputerów https://www.ogloszenia24m.pl/elektronika/komputery/

Serce twojego komputera dla twojej konfiguracji do gier

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś zmodernizować swój komputer czy zainwestować w nową maszynę, to naprawdę zależy od tego, w jakie gry zamierzasz na nim grać i jakiego poziomu wydajności graficznej oczekujesz. Gry takie jak Overwatch nie są zbyt wymagające graficznie, więc możesz sobie poradzić z kartą graficzną niskiej lub średniej klasy. Najlepszym sposobem jest sprawdzenie zalecanej specyfikacji gier, w które zamierzasz grać, i porównanie jej z wydajnością twojego komputera. W systemie Windows 10 możesz łatwo sprawdzić specyfikację swojego komputera w Ustawieniach > Systemie > O. Karta graficzna lub procesor graficzny powinny być najważniejszą rzeczą, na którą powinieneś oszczędzić, jeśli zależy Ci na grafice 4K lub wydajności 144Hz, a następnie na procesorze komputera.

Jaką wybrać klawiaturę?

Klawiatury z podświetleniem RGB wyglądają fajnie i w ogóle, ale najlepiej skupić się na tym, jakiego rodzaju klawiszy używasz. Chociaż różni gracze będą mieli swoje osobiste preferencje, wielu graczy uważa, że klawiatura mechaniczna oferuje lepsze wrażenia z gry w porównaniu z tradycyjną klawiaturą membranową z gumowymi kopułkami. Dlaczego? Po pierwsze, klawiatury mechaniczne zapewniają większy poziom dotykowego sprzężenia zwrotnego, co przekłada się na szybsze i dokładniejsze pisanie. Ze względu na sposób działania mechanicznego przełącznika klawiszy czujesz satysfakcjonujące uderzenie, które informuje Cię o naciśnięciu klawisza – lub w niektórych przypadkach słyszalne kliknięcie.