Odwodnienie wpływa na produktywność pracowników. Polacy pracują prawie najwięcej w UE i piją mniej wody niż Europejczycy

Najnowsze badania Eurostatu wskazują, że Polacy zajmują drugie miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby przepracowanych godzin w tygodniu, z Grecją na czele, gdzie tydzień pracy trwa średnio 41 godzin. W Polsce to 40,4 godziny, w porównaniu do holenderskich 33,2 godzin. Jednak pomimo wysiłku czasowego, produktywność pracy w polskich firmach jest prawie o połowę mniejsza od średniej unijnej.

Jednym z kluczowych czynników wpływających na produktywność pracowników jest nawodnienie. Badania wykazują, że jedynie 1% odwodnienia może obniżyć produktywność nawet o 12%, podczas gdy poziom odwodnienia wynoszący 3-4% może skutkować spadkiem wydajności aż o 25%. Spożywanie odpowiedniej ilości płynów nie tylko wpływa na efektywność w pracy, ale także na zdrowie i bezpieczeństwo pracowników.

Marka Waterdrop, zdając sobie sprawę z tego wyzwania, przeprowadziła ankietę, która wykazała, że większość Polaków nie spożywa zalecanej ilości wody (2-2,5 litra dziennie). Aż 22,2% respondentów spożywa jedynie dwie szklanki wody dziennie lub mniej.

Rozwiązaniem dla tych, którzy nie lubią smaku wody, są kapsułki smakowe. Waterdrop wprowadza nową limitowaną edycję Microdrinka Cola, zawierającą ekstrakty z orzechów koli, zielonej kawy – bez cukru i konserwantów. Butelka Glossy o pojemności 600 ml, zbudowana z wytrzymałego szkła borokrzemowego, jest dostępna wraz z szklaną puszką coli i słomkami szklanymi, eliminującymi plastikowe zanieczyszczenia.

Waterdrop, z ambasadorem Novakiem Djokovićem, dąży do zrównoważonego rozwoju, promując nawodnienie i eliminację plastiku. Firma oferuje Microdrinki bez cukru ani konserwantów oraz opakowania szklane lub ze stali nierdzewnej.

Badanie przeprowadzono na grupie 671 osób, reprezentujących różne grupy wiekowe. Wyniki pokazują, że odpowiednie nawodnienie jest kluczowe dla efektywnej pracy i zdrowego stylu życia.