Najmodniejszy wzorek na paznokcie – instrukcja krok po kroku

Fantazyjny wzorek na paznokcie możesz wykonać bez pomocy manicurzystki. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. W tym sezonie najmodniejsze wzorki na paznokcie mają kształt piór i kwiatów. Powodzeniem cieszy się również manicure księżycowy, czyli odwrócony french, który wylansował Christian Dior. Sprawdź, jak samodzielnie krok po kroku przygotować wzorki na paznokcie zgodnie z obowiązującymi trendami.

Najmodniejszy wzorek na paznokcie

Modny wzorek na paznokcie można stworzyć za pomocą dostępnych w drogeriach lakierów. Przydadzą się do tego również rozmaite akcesoria do zdobienia paznokci, m.in. sonda, blaszka do stempelków, radiograf. Można również wykorzystać to, co mamy w domu: wykałaczki, szpilki, cienki pędzelek, wsuwki do włosów, a nawet kredki.

Najprostsze wzorki na paznokcie można wykonać nawet w kilka minut. Wystarczy mieć pomysł i pewną rękę. Oczywiście trudno o super efekt za pierwszym razem, do wykonania perfekcyjnego manicure trzeba nabrać wprawy. Dlatego warto się zaopatrzyć również w zmywacz do paznokci, waciki oraz patyczki do uszu, które pozwolą usunąć nadmiar lakieru.

Abu manicure był trwały, warto zaopatrzyć się również w bazę, utwardzacz oraz top. Należy również prawidłowo przygotować płytkę paznokcia: spiłować ją papierowym pilniczkiem, odtłuścić zmywaczem i odsunąć skórki.

Najmodniejsze wzorki na paznokcie — instrukcja krok po kroku

Na paznokciach najłatwiej jest wykonać wzorki w kształcie kropek, kwiatków, serca, psich łapek oraz kratkę. Poniżej znajdziesz instrukcję, jak krok po kroku wykonać najmodniejsze w tym sezonie wzorki na paznokciach.

Wzorek na paznokcie z naklejanym piórkiem — krok po kroku

Wzorek na paznokcie można w prosty sposób wykonać za pomocą gotowych naklejek, które dostępne są w wielu drogeriach kosmetycznych. Ich nakładanie na paznokieć jest bardzo proste:

 1. Wytnij motywy z szablonu.
 2. Wrzuć naklejki do naczynia wypełnionego zimną wodą.
 3. Palcami oddziel każdą naklejkę od papieru.
 4. Delikatnie ułóż naklejki za pomocą pęsety na pomalowanych wcześniej paznokciach.
 5. Zabezpiecz wzorki lakierem bezbarwnym lub topem.
Wzorek na paznokcie z motywem kwiatowym — krok po kroku

Wzorki na paznokciach można również wykonać za pomocą stempli, które dostępne są w zestawie: płytka prostokątna z wytłoczonymi motywami ozdobnymi plus blaszka do zbierania nadmiaru emalii. Aby wykonać manicure za pomocą stempli:

 1. Pomaluj paznokcie wybranymi kolorami lakieru oraz top coatem.
 2. Wypełnij płytkę kontrastującym kolorem lakieru, a zaraz później przejedź po niej blaszką.
 3. Mocno przyciśnij do płytki stempel i sprawdź, czy wzorek dokładnie się odbił.
 4. Jeśli wzór się odbił, przenieś go na paznokieć, jeśli nie – dokładnie wyczyść wszystkie akcesoria zmywaczem i od nowa wypełnij płytkę lakierem.
 5. Nałóż kolejną warstwę topu, a zabrudzenia usuń za pomocą małego pędzelka nasączonego zmywaczem.
Księżycowy wzorek na paznokcie — krok po kroku

Manicure księżycowy wykonuje się bardzo łatwo. Taki wzorek optycznie wydłuża paznokcie, dzięki czemu palce wydają się szczuplejsze. Aby go zrobić:

 1. Połóż na paznokcie dwie warstwy lakieru bazowego, czyli tego, którym ma być pokryty wzorek w kształcie księżyca.
 2. Poczekaj, aż lakier zaschnie, a następnie przyłóż do niego równe półkola wycięte z papieru.
 3. Pomaluj paznokcie drugim kolorem.
 4. Nałóż warstwę bezbarwnej emalii.