Miłość wpływa na nasz system immunologiczny i gojenie się fizycznych ran

Miłość, jako kluczowy element naszego życia, nie tylko odgrywa istotną rolę w naszym samopoczuciu, ale także ma pozytywny wpływ na zdrowie. Zbliżające się walentynki stanowią doskonałą okazję, aby uświadomić sobie tę relację między miłością a zdrowiem.

Naukowcy z Tulane University przeprowadzili badania, które potwierdziły, że zakochanie się może wzmacniać nasz układ odpornościowy. Jest to zaledwie jeden z wielu powodów, dla których warto dbać o zdrowe nawyki, a w tym roku marka Waterdrop przychodzi z propozycją limitowanej edycji walentynkowej szklanej butelki, wspierając tym samym ten romantyczny czas. Dodatkowo, firma oferuje ekologiczne Microdrinki bez dodatku cukru i kalorii.

Badania wykazują, że miłość ma pozytywny wpływ na nasz mózg oraz stan emocjonalny, stymulując obszary odpowiedzialne za pamięć, emocje i motywację. Ponadto, obniża poziom stresu i ciśnienie krwi. Analizy przeprowadzone przez naukowców z Tulane University wykazały zwiększoną aktywność genów związanych z obroną antywirusową u kobiet zakochanych w porównaniu z tymi, które nie są w związku. Ponadto, fizyczne rany goją się szybciej u osób zakochanych. Warto również zauważyć, że okazywanie uczuć przynosi zdrowotne korzyści, nawet większe niż ich otrzymywanie.

Nowa butelka termiczna od Waterdrop, wykonana ze szkła borokrzemowego o czerwonym odcieniu, stanowi doskonały prezent na walentynki. Dodatkowo, Microdrink Love o smaku granatu, jagody goji i aceroli może być idealnym uzupełnieniem romantycznego wieczoru. Waterdrop, dążąc do zrównoważonego rozwoju, angażuje się w ekologiczne inicjatywy, oferując butelki wielokrotnego użytku oraz Microdrinki bez dodatku cukru i konserwantów. Ambasadorem marki jest Novak Djoković, a w ubiegłym roku firma współpracowała m.in. z Rosie Huntington Whiteley i Conchitą Wurst.