Łóżko dziecięce domek – wyjątkowy mebel w pokoju malucha

Łóżko dziecięce domek to marzenie wielu dzieci. Co sprawia, że w ostatnich latach ten model łóżka stał się tak bardzo popularny? Połączenie funkcjonalności z dziecięcą wyobraźnią daje nieograniczone możliwości do zabawy w ciągu dnia. W nocy zaś zmienia się w wygodne i bezpieczne, a co najważniejsze, przytulne miejsce do spania. Nie ma chyba małego domownika, który nie byłby zachwycony takim rozwiązaniem.

Łóżko dziecięce w kształcie domku – modne rozwiązanie do spania

Pomysłowość dzieci nie ma granic. Jeśli mają do wyboru sen w zwykłym łóżku na czterech nogach a spędzenie nocy w łóżku, które swoim kształtem przypomina uroczy, mały domek, z całą pewnością wybiorą tę drugą możliwość.

Łóżko dziecięce domek zachwyca swoim kształtem i jest ozdobą każdego dziecięcego pokoju. Dodatkowo niezliczone możliwości aranżacji sprawiają, że ten sam model może wyglądać w każdym pokoju zupełnie inaczej. Chcąc nadać mu niepowtarzalnego charakteru, możesz zarzucić na jego dach zwiewną tkaninę, która nada bryle przytulności. Stelaż łóżka to także doskonałe miejsce na powieszenie girlandy lub lampeczek, które wieczorem rozświetlą pokój Twojej pociechy.

Jakie łóżko dziecięce domek wybrać dla swojego dziecka?

Najpopularniejszym modelem dziecięcych łóżek w kształcie domku są te o wymiarach 160×80.

Doskonale sprawdzą się one wśród najmłodszych pociech oraz dzieci wczesnoszkolnych.

Łóżko dziecięce domek 160×80 jest dobrym pomysłem, kiedy chcesz, aby Twoje dziecko zaczęło sypiać w swoim własnym pokoju. Jest ono na tyle atrakcyjne, że dużo łatwiej będzie Ci zachęcić małego domownika do spędzania w nim nocy. Przeniesienie się dziecka do jego własnego, samodzielnego łóżka to nie lada wydarzenie! Na pewno przyjazna konstrukcja i atrakcyjne dodatki w formie girlandy lub lampeczek uatrakcyjnią przestrzeń dla Twojej pociechy i szybko zaakceptuje ona swój nowy wypoczynkowy kącik.

Łóżko w kształcie domku zachwyci zarówno dziewczynki, jak i chłopców. Jeśli cenisz sobie ponadczasowe rozwiązania, możesz wybrać do pokoju małej dziewczynki łóżko dziecięce domek 160×80 białe. Wówczas będziesz mieć pewność, że będzie ono doskonale współgrało z wystrojem pokoju Twojej pociechy. Biały jest na tyle neutralnym kolorem, że sprawdzi się w każdej sytuacji, a Ty zyskasz spójne i gustowne wnętrze. Jeśli potrzebujesz ożywić kącik do spania swojego malucha, dobierz pościel w ulubionym wzorze oraz kolorową narzutę na łóżko.

Kiedy cenisz sobie styl skandynawski lub chcesz dodać nieco charakteru do pokoju chłopca, dobrym rozwiązaniem jest łóżko dziecięce domek 160×80 szare. Wybór koloru łóżka warto wcześniej uzgodnić z małym lokatorem. Z całą pewnością poczuje się dumny z możliwości uczestniczenia w urządzaniu własnego pokoju.

Łóżko dziecięce domek – praktyczne i wygodne miejsce do spania

Jeśli Twoje dziecko należy do tych, które w nocy zmieniają pozycje tak często, że trudno za nim nadążyć, łóżko dziecięce domek sprawdzi się doskonale. Wybierz model posiadający niewysoką barierkę, która ochroni pociechę przed nagłym spadnięciem podczas snu. Nie utrudnia ona w żaden sposób wchodzenia na łóżko, za to w nocy chroni przed niekontrolowanym upadkiem, dzięki czemu maluch możesz spać spokojnie.

Pokoje dziecięce to przeważnie nieduże pomieszczenia, w których każde miejsce do przechowywania jest na wagę złota. Dlatego łóżko dziecięce domek, które będzie posiadało dodatkowo wysuwane szuflady, bardzo pomoże w kwestii organizacji i utrzymania porządku.

W podręcznych szufladach możesz trzymać zapasową pościel lub kocyki. Jest to także świetne miejsce do trzymania w nim klocków, pluszaków czy innych skarbów. Z pewnością długo nie pozostanie puste.

Łóżko dziecięce domek – idealne miejsce do zabawy

W nocy jest doskonałym miejscem do odpoczynku, w ciągu dnia może zamienić się w niesamowitą przestrzeń do kreatywnej zabawy. W jedną chwilę zamienisz dziecięce łóżko w twierdzę, tajemniczą bazę lub statek piracki – wystarczy duży koc, który zarzucisz na dach i zabawa gotowa. Tak naprawdę tylko wyobraźnia jest ograniczeniem i nigdy nie wiadomo, jaki pomysł zrodzi się w głowie Twojego dziecka.