Lipoliza laserowa Katowice

Chcesz wyszczuplić, ujędrnić i odmłodzić ciało? Zabieg lipolizy laserowej usuwa nadmiar tkanki tłuszczowej laserem modelującym sylwetkę.

Lipoliza laserowa zaliczana jest do mało inwazyjnych ingerencji w ludzkie ciało z zastosowaniem nowoczesnej technologii. Celem jej zastosowania jest zredukowanie tkanki tłuszczowej w nieznacznym stopniu, a przede wszystkim, stanowi idealne rozwiązanie dla wszystkich osób, które dążą do wymodelowania sylwetki. Warto dodać, że sama wiązka lasera ma jednak znacznie więcej cennych właściwości, korzystnie działających na skórę.

Wykorzystywane urządzenia podczas zabiegu lipolizy laserowej zostały zaprojektowane w taki sposób, aby umożliwiały zredukowanie tkanki tłuszczowej w wybranych obszarach, dzięki czemu Pacjent odczuwa natychmiastowe efekty, jakich pożądał. Jest to możliwe poprzez wykorzystywanie selektywnej interakcji między tkanką tłuszczową, a wiązką lasera. Tym samym w medycynie estetycznej tego typu ingerencje stanowią nowy standard kosmetyczny. Należy przy tym pamiętać, że lipoliza laserowa jest dedykowana osobom, które chcą sylwetkę wymodelować, a nie wyszczuplić. Poziom usuniętego tłuszczu jest stosunkowo niewielki, porównując go do klasycznej liposukcji, przez co jest to zabieg, którego grupą docelową są osoby z wagą nieznacznie przekraczającą poza normę. W przypadku osób otyłych zalecane się klasyczne metody chirurgiczne, które pozwalają na znaczny spadek masy ciała. U osób ze znaczną nadwagą przede wszystkim powinno zastosować się zmianę stylu życia poprzez zwiększenie aktywności fizycznej i wprowadzenie zdrowej, zbilansowanej diety. Dopiero wtedy można mówić o włączeniu innych metod, bardziej inwazyjnych, jak wspomniana już wyżej klasyczna liposukcja. W takim przypadku lipoliza laserowa wzmacnia efekty uzyskane przez zabieg chirurgiczny, ujędrnia skórę, przez co nie ma efektu wiszącej tkanki, a ciało jest bardziej wymodelowane. Jest to o tyle ważne, że przy pojedynczym zabiegu usunięcie tkanki tłuszczowej z organizmu w przypadku lipolizy wynosi jedynie 500 ml.

Jakie części ciała mogą zostać poddane zabiegowi?

Zabieg lipolizy laserowej jest idealnym rozwiązaniem dla pozbycia się nadmiernej tkanki tłuszczowej z okolic na ciele, które są wyjątkowo oporne na działanie ćwiczeń i diety. Należy tutaj wymienić:

  • Okolicę łonową,
  • Ramiona,
  • Okolicę kolan,
  • Brzuch,
  • Uda,
  • Pośladki,
  • Klatkę piersiową – szczególnie w przypadku ginekomastii u mężczyzn,
  • Plecy,
  • Talię,
  • Biodra.

Nadmierne rozłożenie tkanki tłuszczowej w trudnych do zwalczenia miejscach może być rezultatem zmian hormonalnych, np. pojawiających się w okresie menopauzy, albo różnymi, osobowymi czynnikami, takimi jak np. predyspozycje wrodzone.

Jak wygląda zabieg lipolizy laserowej?

Dokładny czas trwania zabiegu jest indywidualny i zależy od danego obszaru na ciele. Zwykle jednak Pacjenci rezerwują od 45 do 60 minut czasu przeznaczonego na cen cel.

Podczas zabiegu wykorzystywane są światłowody o wyjątkowo niewielkich rozmiarach, do których zalicza się średnicę 300 i 600 µm. Są one wprowadzane za pomocą kaniul mających średnicę około 1 mm. Dużym plusem zabiegu lipolizy laserowej jest ich bezbolesność i niski poziom inwazyjności. Przeprowadza się go po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego.

Warto jednak zadbać o wzmocnienie efektów zabiegowych. Szczególnie polecana jest odzież uciskowa, a także opatrunki tego typu. Minimalny czas noszenia wynosi siedem dni. Często lekarze decydują o wprowadzeniu profilaktycznej kuracji antybiotykowej w celu uniknięcia infekcji. Poleca się także wykonywanie delikatnych masaży, dozwolone są również zabiegi endermologii po upływie około dziesięciu dni od zabiegu.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem lipolizy laserowej?

Zanim Pacjent uda się na zabieg lipolizy laserowej, wymagana jest konsultacja medyczna z lekarzem, która zakwalifikuje daną osobę do zabiegu. Jest to także moment zdiagnozowania ogólnego stanu zdrowia danej osoby, przy czym lekarz może przedstawić inne możliwości terapeutyczne, które mogą okazać się bardziej wskazane przy określonych potrzebach Pacjenta i możliwościach jego organizmu.

Kiedy jednak lipoliza laserowa jest możliwa w danym przypadku należy pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim przez miesiąc przed zabiegiem nie zaleca się stosować ostrych diet odchudzających, ponieważ osłabiają one możliwości do regeneracji danego organizmu. Dodatkowo warto przez okres dwóch tygodni zachować abstynencję alkoholową i do minimum ograniczyć wszelkie używki. Ważne jest także, aby podczas konsultacji medycznej wymienić wszystkie przyjmowane leki i jeżeli jest to możliwe, skonsultować się ze swoim lekarzem prowadzącym, który określi, czy ich odstawienie na potrzeby zabiegu jest możliwe i bezpieczne, czy też nie. Znane są przypadki osób, które ze względu na choroby przewlekłe i przyjmowane leki nie mogły wziąć udziału w zabiegu.

Lipoliza laserowa – efekty

Pierwsze efekty zabiegowe widoczne są już chwilę po zabiegu, jednak na finalne rezultaty należy chwilę poczekać, zwykle czas ten waha się od 2 do 3 miesięcy. Jest to moment kiedy organizm metabolizuje, a także usuwa rozbite działaniem lasera komórki tłuszczowe. Warto dodać, że raz usunięte komórki nie odrastają, dzięki czemu efekty zabiegowe są trwałe. Kiedy ciało się już całkowicie zregeneruje, Pacjent dostrzega wyraźne wyszczuplenie partii zabiegowych, a także ich wymodelowanie. Dodatkowo podczas ingerencji ciepłem lasera na tanki, oprócz samego zredukowania nadmiernego tłuszczu, Pacjent odczuwa także inne korzyści, takie jak:

  • Poprawę tekstury skóry,
  • Zwiększenie jej elastyczności,
  • Większe jej napięcie i sprężystość,
  • Zredukowanie cellulitu,

Wymieniając inne atuty lipolizy nie sposób pominąć krótkiego czasu rekonwalescencji, a także niskie ryzyko pojawienia się ewentualnych efektów ubocznych, które charakterystyczne są dla zabiegów chirurgicznych. Zazwyczaj Pacjentom wystarczy dzień lub dwa, a następnie po nich mogą wrócić do swojej normalnej aktywności.

Lipoliza laserowa – zalecenia po zabiegu

  • Jak wspomniano we wcześniejszych fragmentach tekstu, po zabiegu warto zadbać o noszenie opatrunków i odzieży uciskowej, dzięki którym usprawni się krążenie limfy i krwi.
  • Pacjenci zwykle opuszczają klinikę po około godzinie od zabiegu, o ile wszystko jest dobrze i Pacjent dobrze się czuje,
  • W ciągu kilku dni od zabiegu zaleca się odpoczynek i unikanie stresu, a także przez minimum dwa tygodnie zaleca się rezygnację z ciężkich ćwiczeń fizycznych,
  • Po około siedmiu dniach po liposukcji (lipolizie) laserowej, warto poddać się również bezpiecznemu i mało inwazyjnemu zabiegowi drenującemu lub ujędrniającemu, takim jak np. masaż limfatyczny. Przyspieszy on regenerację skóry, a także zadba o jej odpowiednią kondycję.

Wiązka światła lasera umożliwia szybki i bezproblemowy proces rekonwalescencji. Dzięki niej zamykane są naczynia krwionośne, przez co podczas zabiegu unika się krwawień, obrzęków, zasinień, a także sama bolesność po zabiegu jest stosunkowo niska.

Współcześnie, ze względu na zaawansowane rozwiązanie technologiczne, które coraz bardziej dostępne jest szerokim grupom Klientów, nie tylko celebrytom i sławom, zabieg lipolizy laserowej cieszy się coraz większą popularnością. Obecnie jest on dostępny niemalże we wszystkich krajach na świecie. Jego cechy, takie jak skuteczność, małą inwazyjność, bezbolesność i krótki czas rekonwalescencji cenione są przez liczne grono zadowolonych Pacjentów.

Szukając bezpiecznego, nowoczesnego, a także efektywnego sposobu modelowania sylwetki, zapoznaj się z ofertą naszego gabinetu https://chirurgiakatowice.pl

Lipoliza laserowa stanowi idealne rozwiązanie.