Jaki krem do pielęgnacji skóry wybrać? Poradnik

Prawidłowa pielęgnacja to sposób, by cieszyć się zdrową, piękną cerą, a co za tym idzie, czuć się wspaniale we własnym ciele. Podczas codziennych rytuałów pielęgnacyjnych nie może zabraknąć kremu. Jaki wybrać? Poniżej kilka wskazówek. Zachęcamy do lektury!

Pielęgnacja skóry ‒ jaki krem wybrać? 

Krem powinien być dobrany do potrzeb i niedoskonałości skóry. 

  • Skóra tłusta – w przypadku tłustej skóry najlepsze będą kremy o lekkiej konsystencji, takie, które nie zapychają porów, a jednocześnie zapewnią odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry. Wśród godnych uwagi propozycji znajdują się krem  Hydratore 5% Dottore.
  • Skóra naczynkowa ‒ w przypadku cery naczynkowej zalecane jest  stosowanie kremu z filtrem, taki kosmetyk ochroni skórę przed promieniowaniem UVA, UVB oraz Blue Light. Ważne jest także, aby wybrany krem miał działanie odżywcze i wzmocnił skórę.
  • Skóra sucha – o skórze suchej mówimy, gdy do czynienia brakiem lipidów, które odpowiedzialne są za hamowanie utraty wody. Krem do suchej skóry powinien więc działać nawilżająco i zapobiegać utracie wody. Zalecane są tutaj kremy zawierające w składzie zamkniętą w liposomach wodę lodowcową,  masło Shea, polisacharydy, naturalne oleje. 
  • Skóra mieszana ‒ o skórze mieszanej mówimy w przypadku zaburzenia równowagi wodno-lipidowej w naskórku. Krem do cery mieszanej powinien być lekki, działać jednocześnie nawilżająco  i seboregulująco.

Krem na noc

Regeneracja komórek najintensywniej przebiega w nocy, a dokładniej  między 23:00 a 4:00. Warto maksymalnie wykorzystać ten czas i zaopatrzyć się w przeznaczony do stosowania na noc, bogaty w składniki aktywne krem. 

Krem pod oczy 

Pamiętajmy, że skóra wokół oczu jest bardzo delikatna i zadbajmy o jej pielęgnację. Krem pod oczy odżywi cienką skórę, nawilży ją, zredukuje obrzęk i cienie. 

Dottore ‒ polska marka kosmeceutyków

Szeroką ofertę kremów dedykowanych do skóry z różnymi potrzebami i niedoskonałościami przygotowała firma Dottore. Dottore Cosmeceutici to polska, wywodząca się z medycyny estetycznej marka kosmeceutyków, która powstała z myślą o wymagających, pewnych siebie, stawiających na świadomą pielęgnację kobietach i mężczyznach. W ofercie Dottore dostępne są zarówno kremy dedykowane do skóry z różnymi potrzebami, jak również preparaty do demakijażu, masła do masażu i inne. 

Podsumowanie 

Dobrze dobrany krem sprawi, że nasza skóra będzie wyglądała pięknie, świeżo i młodo. Istotne jest, aby zakupiony krem był dobrany do potrzeb i niedoskonałości skóry, zapewniał odpowiedni poziom nawilżenia i odżywienia, nie blokował porów. W przypadku problemu z wyborem warto poradzić się specjalisty.