Jak zapakować prezent dla dziecka?

O ile opakowanie, w którym umieszczony został prezent nie ma aż tak dużego znaczenia w przypadku osób dorosłych, o tyle odgrywa ono niebagatelną rolę w wypadku maluchów. Dzieci przykładają ogromną wagę do opakowania i bardzo często to właśnie kolorowe pudełko jest tym, co decyduje o chęci posiadania przez malca danej zabawki czy gry. Jak zatem zapakować prezent dla dziecka?

Dlaczego opakowanie jest tak ważne?

Chyba każdy rodzic czy też opiekun spotkał się z sytuacją, gdy dziecko – znudzone różnego rodzaju, wymyślnymi zabawkami – sięgnęło np. po starą, sfatygowaną rękawicę kuchenną i to właśnie nią z radością bawiło się przez kilka godzin lub nawet dni. Powyższe stwierdzenie dotyczy zwłaszcza kilkuletnich maluchów. Podobnie jest z opakowaniami. Niekiedy tym, co budzi największą ciekawość dziecka jest właśnie atrakcyjne opakowanie i to nim malec bawi się najchętniej.

Dzieci i ekologia

Wyniki badań przeprowadzonych w 2018 r. przez amerykańską firmę Nielsen, zajmującą się pomiarami informacji, danych i rynku jasno dowiodły, że już zaledwie ośmioletnie dzieci posiadają dużą świadomość ekologiczną. Maluchy chętnie wykorzystują różnego typu opakowania zarówno podczas zajęć w szkole czy przedszkolu, jak i w domu. Co ciekawe, zainteresowania dzieci nie sprowadzają się wyłącznie do opakowań wykonanych z tworzyw sztucznych bądź metalu, ale także klasycznych, kartonowych pudełek. Warto mieć to na uwagę podczas pakowania prezentu, gdyż dzieci – świadome zagrożeń wynikających z zanieczyszczania środowiska naturalnego – z pewnością zwrócą uwagę na ekologiczny charakter opakowania.

W co zapakować prezent?

Szare pudełko – dla przyszłego artysty

Jeśli twoje dziecko posiada duszę artysty, uwielbia malować i wprost nie może doczekać się zajęć plastycznych, to świetnym pomysłem będzie zapakowanie prezentu w klasyczne, szare pudełko wykonane np. z grubej, czterowarstwowej tektury. Dzięki temu opakowanie nie tylko skutecznie ochroni prezent przez ewentualnym zniszczeniem ale dodatkowo będzie stanowiło idealne „płótno”, które nada się do stworzenia przez malucha unikalnego wzoru. W ten sposób dziecko zaprojektuje własne opakowanie, w którym będzie mogło przechowywać zabawki bądź inne, drobne gadżety.

Pudełko laminowane – dla małej damy

Dzieci – w tym zwłaszcza dziewczynki – wręcz kochają bajkowe akcesoria i zabawki nawiązujące swoją formą do księżniczek. Nic w tym dziwnego, w końcu w każdej kobiecie – zarówno tej dorosłej, jak i całkiem malutkiej – kryje się rasowa dama ;). Z tego względu produktem, który idealnie sprawdzi się w roli opakowania na prezent będzie laminowane pudełko wykonane z wysokogatunkowej tektury litej. To niezwykle eleganckie opakowanie, które – z uwagi na wysoką trwałość i wytrzymałością na uszkodzenia – z powodzeniem może być wykorzystywane przez dziecko wielokrotnie i to bez ryzyka utraty właściwości ochronnych czy reprezentacyjnych.

Pudełko kolorowe – dla każdego malucha

Dzieci kochają kolory! Powyższe stwierdzenie tyczy się w równym stopniu zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Jeśli twoje dziecko nie przepada za rysowaniem czy malowaniem, a w miejscu zestawu kredek chętnie widzi zabawki bądź innego typu gadżety, to wybierz kolorowe opakowanie na prezent np. z kwiecistym czy geometrycznym wzorem. Oczywiście pudełko tego typu – podobnie jak opisane powyżej opakowania – również może być wykorzystywane wielokrotnie.

Zarówno klasyczne, szare pudełka, jak i opakowania laminowane oraz kolorowe znajdziesz w ofercie sklepu https://neopak.pl.