Jak długo utrzymuje się powiększanie piersi tłuszczem?

Jedną z dziedzin medycyny, która staje się coraz popularniejsza szczególnie wśród kobiet, jest chirurgia plastyczna. Powiększanie biustu to zabieg, który obecnie można wykonać na kilka sposobów. Okazuje się, że nie zawsze musi to być pełna, inwazyjna operacja biustu. Obecnie coraz częściej wykonywany jest lipofilling, który pozwala nie tylko na efektywne powiększanie piersi, ale też modelowanie sylwetki podczas jednego zabiegu. Na czym polega tego typu operacja powiększania biustu i jak długo można cieszyć się jej efektami?

Na czym polega powiększanie piersi tłuszczem?

Lipofilling, czyli powiększanie piersi własnym tłuszczem pobranym wcześniej z danego obszaru ciała, takiego jak uda, pośladki czy brzuch, określane jest również jako bezoperacyjne powiększanie piersi. Podczas zabiegu nie są stosowane żadne implanty ani nie dochodzi do ingerencji chirurgicznej czy rozległych nacięć przy użyciu skalpela. Zabieg nie wymaga też tak długiej i wymagającej rekonwalescencji, jak w przypadku pełnej plastyki piersi.

Podczas powiększania piersi tłuszczem najpierw pobierana jest określona ilość tkanki tłuszczowej z okolicy, w której np. jest jej zbyt wiele. To doskonała okazja, aby pozbyć się nadmiernego zaokrąglenia w trudnych do wymodelowania obszarach. Następnie pobrany materiał jest poddawany specjalnej obróbce i wszczepiany w odpowiednie miejsca w piersiach za pomocą kaniuli.  

Bezoperacyjne powiększanie piersi przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym i wymaga pozostania w klinice przez 1 dzień. Po zabiegu piersi mogą być obrzęknięte i tkliwe. Do 6 tygodni po zabiegu zalecane jest noszenie biustonosza bez fiszbin, a na miejsca, gdzie odsysany był tłuszcz, potrzebne jest zakładanie specjalnego ubrania uciskowego.

Powiększanie piersi przed i po – efekty

Operacja powiększania biustu tłuszczem zalecana jest w szczególności osobom, które nie chcą zmieniać rozmiaru piersi w sposób radykalny i o kilka rozmiarów. Jeżeli potrzebna jest naturalna zmiana, ale też wyrównanie asymetrii, lipofilling będzie odpowiednim działaniem. Po przeprowadzeniu powiększania biustu tą metodą można uzyskać naturalny efekt, a miejsca, w których podawany był tłuszcz, stają się niewidoczne już kilka dni od dnia zabiegu.

Powiększenie piersi wpływa również na poprawę jędrności biustu i umożliwia zmianę jego kształtu oraz uniesienie. To dobra propozycja dla osób, które jednocześnie chcą poprawić kształt swojej sylwetki. Po przeszczepieniu tkanki ok. 30-40% treści tłuszczowej zostaje wchłonięte. Pozostała ilość wypełnienia pozostaje w obrębie piersi na stałe. Po okresie 3-4 tygodni od zabiegu można wrócić do pełnej aktywności fizycznej.

W porównaniu do operacji biustu z wszczepianiem implantów jest jeszcze jedna zaleta, która przemawia na korzyść zabiegu, jakim jest powiększanie piersi. Cena zabiegu z użyciem własnego tłuszczu może być niższa nawet o połowę.

Powiększanie piersi tłuszczem – jak długo utrzymują się efekty zabiegu?

Trwałość efektu bezoperacyjnego powiększania biustu własnym tłuszczem zależy od kilku czynników. Przede wszystkim kwestia ta związana jest z indywidualnymi predyspozycjami pacjenta. Jakość wykonania i długość utrzymywania się zadowalającego rezultatu zależy też od techniki pobrania tłuszczu, a także rodzaju zastosowanego sprzętu. Innowacyjne urządzenia i doświadczeni lekarze specjalizujący się w chirurgii plastycznej, powiększaniu biustu z użyciem własnego tłuszczu i pokrewnych zabiegach przyjmują pacjentów w Klinice Medycyny Estetycznej Bieńkowscy Clinic w Częstochowie lub Bydgoszczy.

Wpływ na efekty ma także utrzymywanie stałej wagi przez pacjenta. W przypadku redukcji masy ciała zmniejszeniu może ulec również biust. Efekt zabiegu widoczny jest tuż po jego wykonaniu i utrzymuje się średnio kilka lat. Następnie bezoperacyjne powiększanie piersi tłuszczem można powtórzyć.