Brwi jak z obrazka

Piękne, wyraziste brwi to wizytówka nowoczesnej kobiety. Naturalny kształt, gęstość czy też kolor nie zawsze jednak odpowiadają właścicielce. Z pomocą przychodzi makijaż permanentny brwi, który pozwala na modelowanie ich i nadanie wymarzonego wyglądu.

Kiedy zdecydować się na makijaż permanentny brwi?

Klientki salonów piękności decyzję o makijażu permanentny podejmują z różnych powodów. Dwa z nich powtarzają się jednak dość często:

– wygoda,

– potrzeba zatuszowania niedoskonałości.

Dlaczego wygoda? Makijaż permanentny pozwala na zaoszczędzenie kilku cennych minut podczas codziennego szykowania się do dnia. Codzienny makijaż brwi, zwłaszcza w momencie kiedy kobieta się spieszy, a na jej kolanie siedzi znudzony przedszkolak, może być naprawdę sporym wyzwaniem. Narysowanie równych kresek, a potem naturalne wycieniowanie ich, wymaga skupienia i stabilnej ręki, która w porannym amoku ma tendencje do drżenia. Wybór permanentnych kresek wykonanych przez specjalistę, pozwala na wykreślenie makijażu brwi z codziennej listy „to do”. Dodatkowo – makijaż permanentny daje poczucie komfortu i pewności o swój wygląd – kreski nie ścierają się i nie są narażone na deszcz czy ostre słońce. Ich właścicielki mogą dotykać twarzy bez uczucia paniki i wrażenia, że właśnie roztarły swój makijaż.

Jak wskazano wyżej, w decyzji o wykonaniu makijażu makijażu permanentnego brwi, ważną rolę odgrywa również kwestia estetyczna. Ten podpunkt można podzielić na dwa dalsze – jeden związany z modą i drugi – z samoakceptacją.

Od lat 90 do pierwszej dekady XXI wieku panowała moda na cienkie, mocno wyskubane brwi. Włoski tworzyły cieniutką kreskę nad okiem, która nadawała twarzy zdziwiony wyraz. Od kilku lat stawiamy jednak na bardziej wyraziste kreski, którym bliżej do naturalnej gęstości i kształtu. Podążając za tym trendem, wiele kobiet uzupełnia swoje naturalne brwi dodatkową kreską i nadaje im bardziej wyrazistą formę. Wykonanie makijażu brwi wymaga wprawy i czasu – stąd też tak duże zainteresowanie zabiegiem makijażu permanentnego.

Inna estetyczna motywacja wiąże się z samoakceptacją. Różnimy się wszyscy między sobą, a na nasz wygląd ma wpływ wiele czynników – np. wiek lub ogólna kondycja organizmu. W niektórych przypadkach czynniki te powodują wypadanie włosów – w tym także i brwi. Ratunkiem w tym wypadku jest oddanie się w ręce specjalisty i nałożenie kresek metodą piórkową, która w naturalny sposób nadaje twarzy świeżego wyglądu. Poprawienie niedoskonałości pomaga w odzyskaniu pewności siebie i eliminuje niektóre kompleksy.

Jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi?

Podjęcie decyzji o zabiegu poprzedza poszukiwanie odpowiedzi na kilka pytań – m.in. jak długo utrzymuje się makijaż permanentny brwi? Specjaliści twierdzą, że efekt jest wyrazisty przez około dwa lata. Oczywiście na czas odnawiania się naskórka i zacierania śladów makijażu ma wpływ kilka czynników, zależnych od właścicielki skóry. Zbyt częste opalanie się – czy na solarium, czy też na słońcu, może skrócić czas do kolejnej wizyty u kosmetyczki. Podobnie jest w przypadku korzystania z zabiegów złuszczających skórę czy peelingów – zbyt częste przyspiesza regenerację naskórka i blaknięcie kresek.

Kreski blakną stopniowo – w przypadku niektórych rodzajów skóry proces będzie odbywać się szybciej, w innych wolniej. Na tempo blaknięcia ma też wpływ rodzaj barwnika. Kreski wykonane metodą piórkową przy użyciu dobrej jakości barwników będą trwalsze, bez ryzyka odbarwienia się.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi nie jest drogim zabiegiem. Biorąc pod uwagę koszty kosmetyków do makijażu, jakie zużyć można w czasie 2-letniego rysowania kresek oraz zaoszczędzony czas, kwota 600-1000 złotych nie wydaje się być wygórowana. Warto wspomnieć jeszcze, że cena nie powinna być jedynym kryterium podczas wyboru salonu. Na to, ile kosztuje makijaż permanentny brwi składa się doświadczenie kosmetyczki, przebyte przez nią szkolenia oraz jakość narzędzi i tuszy z jakimi pracuje. Jak już wspomniano wyżej – oszczędzanie na barwniku znacznie przyspiesza blaknięcie makijażu. Więcej informacji znajdziesz na https://www.microblading.waw.pl/.