5 filmowych propozycji z podróżami w tle na zimowe wieczory

Zimowe wieczory nabierają ciepła dzięki 5 filmowym propozycjom, które przenoszą nas w różne zakątki świata. Zbliżające się ferie stwarzają doskonałą okazję do odpoczynku i podróżniczych inspiracji, nawet jeśli nie planujemy dalekich wakacji. Oto kilka propozycji filmowych, które nie tylko przeniosą nas w egzotyczne miejsca, ale również mogą zainspirować do noworocznych podróżniczych planów.

Soczysta zmysłowość Barcelony

„Vicky, Cristina, Barcelona” to film pełen humoru i inteligencji, który ukazuje miłość w niekonwencjonalny sposób. Akcja toczy się w urokliwej Barcelonie, gdzie dwie młode Amerykanki zostają wplątane w romantyczną przygodę z charyzmatycznym malarzem Juanem Antonio. Film nie tylko przedstawia ikoniczne miejsca Barcelony, takie jak Sagrada Familia czy Park Guell, ale także malownicze uliczki i zakątki miasta. Otrzymał wiele nagród, m.in. Złoty Glob dla najlepszego filmu komediowego lub musicalu.

Architektura i klimat Barcelony pozwalają czerpać inspiracje garściami. Samo centrum to niewątpliwie wizytówka miasta, jednak będąc w stolicy Katalonii warto nieco oddalić się od głównych szlaków, aby odnaleźć miejsca, które niegdyś docenili również artyści. Przykładem i moim “ukrytym” faworytem jest Parc del Laberint d’Horta – wspaniały park z autentycznym labiryntem z żywopłotu, który stanowił tło w słynnym filmie „Pachnidło” – mówi Joanna Cedrych, specjalistka ds. produktu i obsługi klienta w Getaway, platformie pełniącej funkcję inteligentnego i kompletnego kreatora podróży “szytej na miarę”.

Odbudowa rodzinnych więzi

Wieczór spędzony przy filmie „Pociąg do Darjeeling” może być okazją do wzmacniania rodzinnych relacji. Film opowiada o trzech skłóconych braciach, którzy wyruszają pociągiem przez Indie, aby naprawić swoje rodzinne więzi. Pełen barw i zapachów film zachęca do podróży po Indiach wraz z bohaterami, kreowanymi przez takich aktorów jak Owen Wilson, Adrien Brody i Jason Schwartzman.

W poszukiwaniu szczęścia

„Jak dogonić szczęście?” to film, który skieruje naszą uwagę na pytanie o istotę szczęścia. Główny bohater, psychiatra przeżywający kryzys, wyrusza w podróż przez cały świat, aby znaleźć odpowiedź na to pytanie. Akcja prowadzi go od Paryża, przez Chiny, po Afrykę. Film pełen jest zabawnych przygód, egzotycznych krajobrazów i momentów refleksji.

Szlakiem Pacific Crest Trail

„Dzika droga” to film oparty na autobiograficznej powieści Cheryl Strayed. Główna bohaterka podejmuje samotną wędrówkę szlakiem Pacific Crest Trail, aby poradzić sobie ze stratą matki i rozpadem małżeństwa. To inspirująca historia o odnalezieniu siebie w trakcie podróży przez krajobrazy zachodnich Stanów Zjednoczonych. Film zdobył uznanie dzięki znakomitej roli Reese Witherspoon.

W mieście miłości

„O północy w Paryżu” to film Woody’ego Allena, który przenosi nas do magicznego świata paryskich ulic. Opowiada o parze planującej ślub, ale spędzającej czas osobno. Film nie tylko prezentuje uroki Paryża, ale również ukazuje, jak różnie miasto to jest postrzegane przez amerykańskich turystów.

Produkcje filmowe rozgrywające się w różnych miejscach na świecie często narzucają nam, jako widzom, konkretne wyobrażenia na ich temat. “Rozprawianie się z nimi” może być bardzo ciekawym sposobem na podróżowanie. Wybierając się w miejsca znane z wielkiego ekranu warto uwzględnić w planie wyjazdu dokładnie te atrakcje, które mieliśmy okazję obejrzeć w filmie. To pozwoli nam zetknąć własne doświadczenia z kreacją filmową i przekonać się, na ile daliśmy się ponieść reżyserskim zabiegom – podsumowuje Joanna Cedrych z Getaway.