Zegarek czy smartwatch — co kiedy lepiej się sprawdzi?

Co wybrać – klasyczny zegarek czy smartwatch? To pytanie, które zadaje sobie wielu z nas bezpośrednio przed wyborem konkretnego modelu urządzenia. Sprawdźmy, który zakup będzie w naszym przypadku najbardziej odpowiedni.

Kiedy zainwestować w klasyczny zegarek?

Zanim zakupimy zegarek, warto najpierw dokładnie zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy i w jakich sytuacjach planujemy nowy nabytek nosić. 

Szukamy ciekawej propozycji, która uzupełni naszą stylizację w pracy? Staramy się wyglądać formalnie i brakuje nam eleganckiego zegarka? A może po prostu jesteśmy osobami, dla których funkcja zegarka powinna ograniczać się do precyzyjnego odmierzania czasu? W każdym z tych przypadków odpowiednim rozwiązaniem będzie zakup klasycznego zegarka z kwarcowym lub automatycznym mechanizmem.

Takie zegarki nigdy nie wychodzą z mody i co równie istotne – są dostępne w każdej kategorii cenowej. Bez względu więc na przewidziany budżet będziemy w stanie znaleźć świetnej jakości model, który pozostanie niezawodny przez kolejne lata. 

Smartwatch – wybór dla aktywnych

Czy zegarek to tylko urządzenie do odmierzania czasu, który ma reprezentować nasz prestiż i status majątkowy? Coraz rzadziej podchodzi się do zakupu zegarka w ten sposób. Z roku na rok rośnie grono użytkowników, dla których zegarek, podobnie jak smartfon, powinien być urządzeniem wielofunkcyjnym, który nie tylko wskaże godzinę, ale pozwoli zmierzyć tętno, poziom tlenu w krwi czy liczbę spalonych kalorii.

Jeśli funkcje praktyczne zegarka są dla nas ważne, wybór może być tylko jeden – smartwatche dostępne pod adresem https://www.otozegarki.pl/zegarki/garett. Ze sportowym zegarkiem niestraszne nam już będą wypady w góry, świetnie nadają się do długich treningów biegowych czy na wymagające szlaki rowerowe.

To zegarek, który będzie stale mierzyć nasze najważniejsze funkcje życiowe podczas codziennych obowiązków, ale też (za pośrednictwem modułów analizy snu) w trakcie wypoczynku. Taki zegarek to urządzenie wielofunkcyjne, które wciąż świetnie wygląda, ale sprawia raczej nieformalny charakter, co dla wielu z nas może stanowić atut. 

A może coś na pograniczu hybrydy? Czy istnieją zegarki uniwersalne?

Producenci zegarków i sprzętu elektronicznego doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie należy szufladkować swoich klientów tylko w jednej kategorii. W końcu nie ma nic dziwnego w tym, że prawnik lub właściciel firmy po skończonej pracy zakłada wygodną odzież sportową i wskakuje na rower czy bieżnię. 

Dlatego też od kilku lat coraz śmielej promuje się zegarki uniwersalne, które łączą w sobie wszystkie najważniejsze cechy zegarków klasycznych i sportowych smartwatchy. Jak to możliwe? Poprzez możliwość doboru różnych pasków zegarka. Producenci zegarków coraz częściej stawiają na jedną, klasycznie wyglądającą tarczę, która może przybrać postać tradycyjnego zegara a po uruchomieniu funkcji smart, ta sama tarcza zmienia się w istne centrum dowodzenia. W połączeniu z dwoma kompletami opasek – sportową, wygodną do uprawiania sportów i formalną w formie skórzanego paska lub bransolety, nagle całe urządzenie przybiera inną formę. Czy takie zegarki mają szansę być prawdziwym hitem? O tym przekonamy się już w najbliższej przyszłości.