Vinted – jak działa aplikacja do sprzedaży ubrań?

Kupowanie ubrań z drugiej ręki staje się coraz bardziej popularne, a ich sprzedawanie to dobry pomysł na dodatkowy zarobek. Taką możliwość dają aplikacje mobilne, a jedną z nich jest Vinted. Umożliwia użytkownikom zarabianie na sprzedaży niepotrzebnych rzeczy z garderoby. To szybki i wygodny sposób na porządki w szafie, a przy okazji zasilenie domowego budżetu. 

Korzystanie z Vinted 

Vinted to mobilna aplikacja służąca do sprzedaży oraz kupna ubrań i akcesoriów, inaczej internetowy secondhand. Platforma promuje ideę zero waste opierającą się na założeniu, aby dać rzeczom ,,drugie życie’’. Korzystanie z aplikacji jest w pełni darmowe. Konto można założyć logując się przez Facebooka lub Google oraz rejestrując się za pomocą adresu mailowego. Po dokonaniu weryfikacji kodem otrzymanym SMSem konto zostaje aktywowane. Aplikacja oferuje sprzedaż przedmiotów, możliwość ich kupna w atrakcyjnych cenach, a także wymianę towarów między użytkownikami. Aby wystawić ogłoszenie wystarczy kliknąć w zakładkę ,,Sprzedaj’’, dodać zdjęcia, opis, kategorię i cenę wybranej rzeczy, następnie ogłoszenie pojawia się na koncie i jest widoczne dla innych. Chcąc dokonać zakupu, należy wyszukać interesujący nas przedmiot stosując odpowiednie filtry. W razie dodatkowych pytań do sprzedającego istnieje opcja czatu. Kiedy podejmiemy już decyzję, klikamy w ,,Kup teraz’’, uzupełniamy niezbędne dane, wybieramy metodę dostawy i czekamy na produkt. Ochrona kupującego zapewnia pełne bezpieczeństwo naszych finansów. Po udanej transakcji, warto wystawić sprzedającemu pozytywny komentarz, by on w zamian zrobił to samo. W ten sposób buduje się reputację uczciwego użytkownika platformy. 

Czytaj również: Vinted – opinie oraz instruktaż sprzedaży

Sprzedawanie i kupowanie na Vinted

Aplikacja Vinted pozwala pozbywać się ubrań zalegających w szafie oraz nabywać rzeczy, często markowe, w bardzo korzystnych cenach. W ten sposób dbamy też o planetę, ponieważ nie generujemy zapotrzebowania na nowe produkty. Aplikacja szybko zyskała dużą popularność w wielu krajach, głównie dlatego, że korzystanie z niej jest bardzo proste i można zarobić. Produkty są skategoryzowane na te dla kobiet, mężczyzn i dzieci, dostępne są filtry cenowe, markowe, rozmiarowe, a nawet kolorystyczne, co bardzo ułatwia znajdowanie perełek dla siebie. Sprzedaż również nie stanowi większego wyzwania. Wystarczy wstawić ogłoszenie opatrzone kilkoma zdjęciami prezentującymi przedmiot, dodać zachęcający opis, najlepiej z wymiarami oraz dopasować odpowiednie kategorie, by produkt był dobrze widoczny dla innych. Jeśli ktoś kupił nasz produkt, generujemy etykietkę wysyłkową, pakujemy towar  i udajemy się do punktu wysyłkowego, by go nadać. Następnie czekamy na potwierdzenie przez kupującego otrzymania przesyłki, gdy to nastąpi na naszym koncie pojawią się pieniądze, które można wypłacić do banku. Pozytywne komentarze świadczą o naszej uczciwości i kreują opinię wśród użytkowników, która wpływa na zainteresowanie naszą ofertą. Korzystanie z aplikacji Vinted to dobry sposób, by pozbyć się niepotrzebnych rzeczy, zarobić dodatkowe pieniądze, a przy okazji przysłużyć się planecie.