Jak ubrać się na wesele – stroje dla niej i dla niego

Wesele to jedna z najważniejszych uroczystości, w jakich mamy okazję uczestniczyć. Jednym z obowiązków każdego gościa, oprócz złożenia życzeń, wręczenia prezentu i uczestniczenia w zabawie, jest zaprezentowanie się w odpowiednim stroju. Wesele to doskonała okazja, aby zabłysnąć i pokazać się z jak najlepszej strony przed całą rodziną, na czym w równym zależy stopniu kobietom i mężczyznom. Specjalnie z myślą o osobach zaproszonych na to wydarzenie przygotowaliśmy więc sprawdzone propozycje strojów, które pozwolą odpowiednio ubrać się na wesele.

Jak się ubrać na wesele jako gość?

Wesele to oficjalna uroczystość, na której obowiązuje odpowiedni dress code. Nie jest on tak rygorystyczny, jak w niektórych grupach zawodowych, jednak strój weselny gościa powinien spełniać określone wymagania – musi być przede wszystkim elegancki, posiadać odświętny charakter oraz być dopasowany do stylistyki uroczystości. Jego właściwy wybór ma szczególne znaczenie dla kobiet, dla których wesele jest jedną z okazji, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony przed całą zgromadzoną na imprezie rodziną.

W polskiej tradycji przyjęło się, że kobiety na wesele ubierają się w sukienki. I rzeczywiście, jest to najbezpieczniejsza i najbardziej klasyczna opcja, która świetnie sprawdzi się na każdej zabawie weselnej. Panie w zależności od wieku, preferencji oraz sylwetki, mogą założyć długą lub krótką sukienkę. Długa kreacja jest elegancka, klasyczna i świetnie prezentuje się na wysokich i szczupłych sylwetkach. Krótsze sukienki na wesele o długości midi to uniwersalna opcja dla każdej kobiety, natomiast mini warto założyć, jeśli chcemy podkreślić zgrabne nogi oraz cenimy sobie wygodę i swobodę ruchów. Poszukując idealnej sukienki na wesele, warto wybierać eleganckie, klasyczne kreacje, które idealnie pasują do weselnych klimatów.

Jak ubrać mężczyznę na wesele?

Dylematy odnośnie wyboru weselnego stroju przeżywają nie tylko kobiety. Także panom zaproszonym na wesele zależy, aby wyglądać elegancko, odświętnie i stosownie do okazji. Tak, jak w przypadku kobiet najlepszą opcją są sukienki na wesele, panowie powinni optować za klasycznym garniturem, który idealnie wpisuje się w klimaty uroczystości o oficjalnym charakterze. Idealny męski garnitur to taki, który jest perfekcyjnie dopasowany do sylwetki, wzrostu oraz posiada odpowiedni krój.

Gotowy garnitur można kupić w salonach mody męskiej, ewentualnie uszyć go na miarę. Ta druga opcja jest szczególnie warta polecenia tym panom, którzy pragną posiadać w swojej szafie idealnie skrojony na ich sylwetkę garnitur na specjalne okazje. Jeśli chodzi natomiast o kolor, najbezpieczniej postawić na klasyczne, ciemne garnitury bez wzorów – świetnie sprawdzi się tu czerń, granat oraz głęboka szarość, które pasują do większości oficjalnych okazji.

Oprócz garnituru, panowie powinni zainwestować także w zakup dodatków – dopełnieniem męskiej stylizacji weselnej są eleganckie buty, biała koszula oraz klasyczny krawat lub bardziej casualowa muszka. Nie należy zapominać także o zegarku, spinkach do mankietów oraz poszetce, które stanowią wspólnie efektowne wykończenie i dopełnienie męskiej stylizacji weselnej.