Soudal wspiera handbikerów

Pierwsza edycja Rajdu Gorących Serc zakończyła się ogromnym sukcesem. Ten charytatywny rajd rowerowy, który połączył aktywność i pasję kolarską z pomocą osobom z niepełnosprawnościami, odbył się we współpracy z firmą Soudal. W wyniku tego wydarzenia udało się zebrać imponującą kwotę, która wyniosła ponad 471 000 złotych. Środki te zostaną przeznaczone na wsparcie organizacji, które działają na rzecz rozwoju osób niepełnosprawnych w dziedzinie sportu. W ramach tych działań organizowane są treningi, obozy, aktywna rehabilitacja oraz zapewnienie dostępu do niezbędnego sprzętu.

Rajd Gorących Serc jest inicjatywą mającą na celu eliminację barier, z jakimi borykają się kolarze z niepełnosprawnościami. W tegorocznej edycji wzięło udział 150 uczestników, podzielonych na 10 grup, którzy pokonali trzy malownicze trasy rowerowe wokół Warszawy. Trasy te obejmowały dwie wyczynowe o długości 300 km i 200 km, oraz trasę honorową o długości 50 km. Niezwykle inspirujące jest to, że w rajdzie uczestniczyło aż 24 osoby z niepełnosprawnościami, a imprezę wspierało ponad 40 wolontariuszy.

Środki zebrane podczas rajdu zostaną przekazane trzem organizacjom: Fundacji Sport Jest Jeden, Stowarzyszeniu VeloAktiv oraz klubowi sportowemu ZOMA Team. Głównym celem tych beneficjentów jest zakup własnych środków transportu dla swoich podopiecznych, dzięki którym będą mogli przewozić sprzęt na wyjazdy i zawody, oraz zakup rowerów ręcznych – handbike.

Jeśli chciałbyś wesprzeć tę inicjatywę finansowo, nadal możesz to zrobić poprzez stronę internetową wydarzenia – rajdgoracychserc.pl.

Warto podkreślić, że Rajd Gorących Serc został współorganizowany przez firmę Soudal, jednego z czołowych producentów materiałów chemii budowlanej na świecie, oraz sponsora profesjonalnej drużyny kolarskiej Soudal Quick-Step. Soudal od lat angażuje się w działania promujące zarówno zawodowe, jak i amatorskie kolarstwo w Polsce, identyfikując się z wartościami, które są istotne w sporcie, takimi jak wytrwałość, zaangażowanie i odwaga w pokonywaniu przeszkód.

Małgorzata Drzewowska, dyrektor działu marketingu w firmie Soudal, podkreśliła, że mimo długotrwałego wsparcia firmy dla kolarstwa, Rajd Gorących Serc miał dla nich szczególne znaczenie. Zespół firmy zaangażował się w organizację tego wyjątkowego wydarzenia. Kolarstwo, jako sport, doskonale współgra z wartościami firmy Soudal, takimi jak zaangażowanie, wytrwałość i determinacja. W szczególny sposób wrażenie wywarli na nich kolarze z niepełnosprawnościami, którzy, mimo licznych trudności, angażują się w aktywność fizyczną i osiągają niesamowite wyniki. Firma Soudal cieszy się, że mogła współorganizować pierwszą edycję Rajdu Gorących Serc i jest pewna, że nie będzie to ostatnia taka inicjatywa.

Soudal jest obecnie największym producentem pianki poliuretanowej w aerozolu na świecie, wiodącym dystrybutorem silikonów, uszczelniaczy, klejów oraz specjalistycznych rozwiązań chemii budowlanej. Koncern zatrudnia ponad 3500 pracowników, a swoje specjalistyczne materiały produkuje w 24 zakładach produkcyjnych działających na 5 kontynentach. Długofalowa strategia inwestycji w rozwój innowacyjnych produktów oraz mocy produkcyjnych z założeniem adaptacji lokalnych zakładów zapewniły marce Soudal pozycję eksperta w zakresie chemii budowlanej na świecie. Także w Polsce jest to marka najczęściej wybierana przez profesjonalistów w kategorii produktów chemii budowlanej.