Modny makijaż na zimę

Wraz z rozpoczęciem się sezony zimowego zmianie uległy trendy w makijażu. Na topie są zarówno nowe kolory i odcienie kosmetyków do makijażu, jak i techniki make-up, które mają nas upiększyć. Jakie nowinki przyniosła zima 2020/2021 w zakresie makeup? Sprawdź z nami, co w trawie piszczy.

Trendy w makijażu zima 2020/2021

Najnowsze trendy w makijażu przyniosły ciekawe rozwiązania i propozycje dla każdej z nas. Wynika to z tego, że na topie w tym sezonie będzie zarówno naturalny look, jak i pełny ekspresji i artyzmu makijaż w klimacie gotyku oraz grunde. Do wykonania modnego makijażu zimą 20202/2021 musisz odpowiednio przygotować swoją kosmetyczkę. Modne nowości proponują m.in. lubiane przez Polki kosmetyki Revlon. Wśród nowości marki znajdziesz m.in. szeroką paletę szminek w odcieniu czerwonym i burgundowym, eyelinery, kredki do oczu oraz lekkie podkłady.

Świeżość, naturalność, dziewczęcość

Pierwszym trendem, który zakróluje zimą 2020-2021 będzie ten promujący świeżą i naturalną cerę. Makijażyści przekonują, aby kryjące podkłady wymienić na kremy nawilżające i lekkie korektory. Kosmetykami tymi nie powinno przykrywać się naturalnego piękna, którego przejawem są piegi czy pieprzyki. Kosmetyki, które pomogą w wykonaniu naturalnego makijażu to rozświetlające korektory i lekkie transparentne fluidy. Dzięki nim bez problemu zachowa się naturalność cery, a jednocześnie przykryje te najbardziej widoczne niedoskonałości.

Oko, z którego nie spuścisz wzroku

Zimą 2020/2021 oczy podkreślać będziemy mocno wyciągniętą kreską narysowaną na zewnętrznych kącikach. Trik ten nie tylko sprawi, że makijaż oka stanie się wyrazisty, ale i, że twarz stanie się szczuplejsza i bardziej pociągła.

Jeśli do tego typu makijażu nie jest się przekonanym, można postawić na klasyczną kreskę, ale narysowaną tuż przy linii rzęs. Im bardziej będzie ona artystyczna i niedbała, tym lepiej. Tej zimy eyelinerem na powiece można malować rozmaite kształty. Niestaranny i rozmyty makijaż oka będzie idealnie wpisywał się w modną stylistykę grunge. Najodważniejsze z nas będą obrysowywać oko wraz z linią wodną czarną kredką. Jeśli natomiast nie najlepiej czujesz się jako buntowniczka możesz postawić na niedbałe smokey eye z przewagą grafitowych cieni.

Usta wampa

Zmianie uległy też trendy w makijażu ust. W tym sezonie wielu topowych makijażystów sięga po szminki, które pozwalają wykreować mroczny, seksowny look. Jeśli chcesz wypróbować gotycki makijaż na sobie, zaopatrz się w pomadki w kolorze głębokiej purpury. Modne kosmetyki do makijażu ust na zimę 2020/2021 proponują także szminki we wszystkich odcieniach czerwieni. Wybierać można między nasyconymi odcieniami szkarłatu, czerwienią pomarańczy, a stonowanym bordo. Nowością, jaką trudno będzie przegapić, będą też pomadki z mokrym i matowym wykończeniem. Po nałożeniu ich na ustach od razu zauważy się, że wargi są pełne i zmysłowe.