Metody likwidacji zmarszczek pod oczami

Wraz z wiekiem kondycja naszej skóry słabnie, co widać po coraz większej ilości zmarszczek pojawiających się w okolicach oczu i nie tylko. Licznie kupowane kremy nie zawsze są skuteczne, ale na szczęście rozwój technologi spowodował, że w ofertach gabinetów kosmetycznych można korzystać również z zabiegów na rozwiązanie i takich problemów. Owszem, są także i domowe sposoby na radzenie sobie ze zmarszczkami pod oczami, jednak nie są one aż tak skuteczne. Jakie metody likwidacji zmarszczek pod oczami, są najlepsze?

Wygląd skóry po 40-stce

40 lat na karku, to już wiek, w którym coraz wyraźniej zaczynają się zaznaczać zmarszczki pod oczami, a także w okolicy dekoltu. Niestety, ale tempo życia, ciągły stres oraz upływające lata to kombinacja, która mocno daje się we znaki kondycji naszej skóry. Po 40-stce wewnątrz skóry zaczynają zachodzić procesy, które negatywnie wpływają na jej stan oraz wygląd. Włókna kolagenowe stają się kruche, ilość lipidów maleje tak samo, jak ceramidów i dochodzi do rozluźnienia warstwy rogowej. W efekcie skóra traci jędrność i elastyczność, a na dodatek staje się cieńsza i bardziej sucha oraz pojawiają się coraz głębsze zmarszczki. Przyczyną w głównej mierze jest zbliżająca się menopauza i zmiany hormonalne, które w trakcie jej trwania zachodzą. W naszym ciele zaczyna brakować estrogenów, a to właśnie od nich w głównej mierze zależy dobra kondycja skóry. Można o nią zadbać domowymi sposobami lub skorzystać z pomocy specjalistów.

Likwidacja zmarszczek pod oczami – z jakich zabiegów warto skorzystać?

W gabinetach kosmetycznych można zauważyć coraz to nowsze urządzenia specjalistyczne, które pomagają poprawić wygląd skóry nawet u osób w podeszłym wieku. Oczywiście do najpopularniejszych zabiegów z ich wykorzystaniem zalicza się  mezoterapię osoczem bogatopłytkowym. Do jej przeprowadzenia wykorzystuje się specjalny koncentrat płytek krwi i czynników wzrostu, które odpowiedzialne są za procesy naprawcze w poszczególnych warstwach skóry. Zabieg mezoterapii z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego polega na iniekcji uzyskanego koncentratu do głębokich warstw skóry właściwej. Dzięki temu pominięta zostaje bariera naskórka, która utrudnia przenikanie większości kosmetyków.

Kolejną popularną metodą zwalczania zmarszczek pod oczami są nici liftingujące. Jak działają? Z jednej strony tworzą rusztowanie dla opadających tkanek, co powoduje, że już w momencie ich wprowadzania pod skórę, napinają i unoszą ją. W efekcie rysy twarzy stają się gładkie, a owal twarzy wraca do swojego pierwotnego wyglądu. Z drugiej strony nici liftingujące PDO długotrwale stymulują komórki do produkcji nowego kolagenu. Co istotne, mimo że wchłonięcie nici trwa kilka miesięcy, to efekty utrzymują się nawet do dwóch lat. O innych metodach zwalczania zmarszczek pod oczami możesz przeczytać na https://4med.eu/zmarszczki-pod-oczami-jak-sie-ich-skutecznie-pozbyc/.

Dlaczego kolagen jest ważny dla skóry?

Kolagen jest naturalnym białkiem, które występuje w naszej skórze. Określany jest często białkiem młodości. W dużej mierze odpowiada on za jędrność, elastyczność i gęstość skóry. Niestety wraz z wiekiem włókna kolagenowe zaczynają zmieniać swoją dotychczasową formę i stają się grubsze. To powoduje, że są mniej elastyczne i bardziej pofałdowane. Fibroblasty tracą przez to swoją zdolność syntezy włókien i zaczynają dominować procesy rozpadu, a nie produkcji kolagenu. Efektem takich zmian zachodzących w ludzkim organizmie są właśnie zmarszczki.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz