Kim jest Red Lipstick Monster

Red Lipstick Monster, czyli Ewa Grzelakowska-Kostoglu, to polska youtuberka, której kanał z poradami dotyczącymi urody subskrybuje 1,3 mln osób. Z wykształcenia jest kosmetolożką – studia ukończyła z jednym z najlepszych wyników na uczelni. Tajników wizażu nauczyła się samodzielnie.

Red Lipstick Monster urodziła się 3 lutego 1986 w Elblągu, skąd wyjechała na studia z filologii angielskiej, których nie ukończyła. Wróciła do rodzinnej miejscowości i zajęła się piercingiem. Następnie rozpoczęła studia na kierunku kosmetologia i pedagogika we Wrocławiu, gdzie mieszka do dziś.

Swoją przygodę z Youtubem rozpoczęła w 2012 roku i już po zaledwie 3 miesiącach jego istnienia, odniosła pierwszy sukces – została zaproszona do siedziby Youtube w Londynie. W 2017 kanał Red Lipstick Monster osiągnął ponad milion subskrypcji – jest ona pierwszą kobietą w Polsce, której udało się to osiągnąć. Youtuberce codziennie przybywa ok. 450 subskrybujących. W 2016 zdobyła tytuł Kobietu Roku Glamour w kategorii Online. W tym samym roku jej debiutancka książka stała się jednym z Bestsellerów Empiku 2015. W 2018 r. , w Red Lipstick Monster wydała 3 książki poradnikowe: Red Lipstick Monster. Tajniki makijażu, Tajniki DIY z Red Lipstick Monster, Tajniki Paznokci.