Jak wybrać najlepszy tusz do rzęs? Kilka słów o szczoteczkach

Błędnie sądzimy, że kluczowym elementem tuszu do rzęs jest jego formuła. Owszem, jest niezwykle istotna, jednak na równi z rodzajem dołączonej do maskary szczoteczki. Jak wybrać najlepszą?

Wariantów szczoteczek jest wiele, biorąc pod uwagę kilka aspektów: ich kształt, wielkość, materiał, z którego je wykonano, elastyczność, grubość. Dla ułatwienia wybraliśmy najpopularniejsze rodzaje aplikatorów tuszów do rzęs, dzięki czemu z łatwością wybierzecie idealną maskarę.

Szczoteczka prosta – jedna z najczęściej stosowanych. Jest dość uniwersalna, przez co lubi ją wiele kobiet. Delikatnie wydłuża rzęsy, rozdzielając je. Sprawdza się na co dzień, ponieważ trudno nią uzyskać efekt wow pożądany na większe wyjścia.

Silikonowa wygięta w łuk – za pomocą takiej szczoteczki możemy wyczarować koci look. Aplikator o wygiętym kształcie subtelnie podkręca rzęsy, wydłużając je już za jednym pociągnięciem.

W formie stożka – ten rodzaj szczoteczki może ułatwić stworzenie tak zwanych lisich oczu. Zwężona część górna delikatnie podkreśla rzęsy w wewnętrznych kącikach oczu, a rozszerzona dolna – mocno wydłuża te przy zewnętrznych kącikach.

Gruba oversize – z tą szczoteczką często początkujące miłośniczki makijażu mają problem. Malują nią nie tylko rzęsy, lecz także powieki. Ale złapanie wprawy da naprawdę wielkie efekty!

Z włoskami o różnej długości – to najczęściej silikonowy aplikator. Za jego pomocą oko zyskuje magnetyzujące spojrzenie. Lekko wygięta szczoteczka z wypustkami o różnej długości skutecznie podkręca rzęsy. Pokochają ją szczególnie panie o krótkich i prostych włoskach.

Szczoteczka-grzebyk – to aplikator, który nie pozwoli na rzęsy niczym pajęcze nóżki. Nie skleja włosków, a wręcz je doskonale rozdziela. Najczęściej tego rodzaju szczoteczka ma idealnie równo ułożone wypustki, dzięki czemu nie powoduje nałożenia nadmiaru maskary na rzęsy. Jest jednak wymagająca – trzeba mieć odrobinę wprawy, by prawidłowo się nią posługiwać.

Jaki rodzaj szczoteczek lubicie w maskarach najbardziej? Jeśli jeszcze nie znalazłyście idealnej, przejrzyjcie ofertę popularnych tuszów do rzęs: https://makeup.pl/categorys/23466/.