Dlaczego naprawdę dobry materac musi tyle kosztować?

Materac to element wyposażenia sypialni, którego wybór zwykle przysparza problemów. Dobrze dobrane posłanie powinno mieć dobrze dobraną twardość, wielkość i wysokość. Musi być wygodny i komfortowy. Ważna jest też technologia wykonania. Czy warto zainwestować w taki produkt? W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, co wpływa na cenę końcową materaca klasy premium!

Materiały i warstwy materaców premium 

Zewnętrzna powłoka to część, która ma dominujący wpływ na żywotność produktu. Z kolei warstwy wewnątrz materaca odpowiadają za uczucie komfortu. Dlatego w materacach premium spotyka się różne rodzaje materiałów, dzięki którym można je dopasować do indywidualnych potrzeb i oczekiwań użytkownika. W odróżnieniu od tańszych modeli sprężynowych dają one większy komfort podczas snu, dają stabilne oparcie oraz nie podbijają ciała przy zmianie pozycji. Zwykle materace te składają się z kilku zróżnicowanych warstw:

  •       warstwy zewnętrznej,
  •       materiału zapewniającego twardość,
  •       materiału dostosowującego się do kształtu ciała,
  •       sprężyn,
  •       specjalnej pianki wypełniającej wkład,
  •       pokrowca zabezpieczającego wnętrze.

Każda warstwa jest opracowywana przez specjalistów i starannie wykonana z tworzyw najwyższej jakości. Czas przeznaczony na projektowanie i badania, a także koszt pracy i materiałów to czynniki, które mają istotny wpływ na ostateczną cenę produktu. 

Wszystkie te elementy sprawiają, że najlepsze materace odznaczają się imponującą wysokością, często przekraczającą 30 cm. Przykładem takich produktów są materace Tempur® ze specjalną pianką. Charakteryzują się one doskonałą jakością i zajmują wysoką pozycję na rynku, ciesząc się niesłabnącym zainteresowaniem klientów.

Technologie stosowane w materacach Tempur®

Innowacyjne technologie mające zastosowanie w najlepszych materacach klasy premium mają ogromny wpływ na cenę zakupu gotowego produktu. Rozwiązania te poprawiają jakość snu użytkowników i przedłużają żywotność produktu. Najważniejsze z nich to wyjątkowa pianka Tempur®, która zapewnia maksymalny komfort, dopasowując się do ciała człowieka.

Dobry materac – inwestycja na lata

Opisane powyżej cechy dobrych materaców sprawiają, że są one dość kosztowne. Jednak z wysoką ceną wiąże się doskonała jakość. Najlepsze materace premium są trwałe, dlatego bez obaw można je użytkować przez wiele lat. Nie wgniatają się, materiał nie ma tendencji do przecierania i kulkowania. Ponadto produkty tego typu charakteryzują się też bardzo starannym szyciem i wykończeniem. To sprawia, że są estetyczne, ale też przygotowane do intensywnego użytkowania oraz czyszczenia. Prawidłowo konserwowany i regularnie myty materac może służyć długo, stanowiąc doskonałe oparcie dla ciała w czasie snu.

Zakup dobrego materaca to koszt nawet kilku tysięcy zł. Jednak jest to inwestycja w zdrowy kręgosłup, odpoczynek i sen w najlepszych warunkach. Materac klasy premium będzie Ci dobrze służył przez lata, dlatego warto wybrać model, który sprosta Twoim oczekiwaniom.

Więcej na stronie: https://selene.pl/produkty/materace/materace-tempur,2,11232