Plastyka powiek i ryzyka z nią związane — czy korekta powiek jest bezpieczna?

Wygląd okolic oczu wpływa na wygląd całej twarzy. Nieestetyczne cienie pod oczami lub opadające powieki nie tylko dodają lat, ale także sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną niezależnie od pory dnia. Chcesz odmłodzić swój wygląd? Zastanawiasz się nad chirurgicznym liftingiem powiek, ale obawiasz się ewentualnych powikłań? Przeczytaj i dowiedz się, czy jest to zabieg bezpieczny i jakie ryzyka się nim wiążą.

Na czym polega plastyka powiek?

Blefaroplastyka przywraca powiekom ich prawidłowy kontur i kształt, przez co odmładza wygląd twarzy. Powieki górne opadają w wyniku zwiotczenia skóry, obniżenia napięcia mięśnia powieki i nie tylko. Wykonuje się wtedy korektę powiek górnych, która polega na wycięciu nadmiaru skóry, a niekiedy również przepuklin tłuszczowych i paska mięśnia okrężnego oka. Zabieg ten przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Z kolei korekta powiek dolnych, wykonywana w znieczuleniu ogólnym, ma na celu usunięcie worków pod oczami. W jej trakcie chirurg wycina nadmiar podskórnej tkanki tłuszczowej.

Pod adresem https://derm-estetyka.pl/plastyka-powiek-lifting-powiek-101.html/, na stronie renomowanej Kliniki Derm-Estetyka przeczytasz więcej w tym temacie — dowiesz się, że korekta powiek górnych i dolnych może być wykonywana oddzielnie lub podczas jednego zabiegu oraz dla kogo plastyka powiek będzie odpowiednim zabiegiem.

Korekta powiek – czy jest bezpieczna?

Prawidłowo przeprowadzony zabieg plastyki powiek pozwoli Ci cieszyć się promiennym wyglądem całej twarzy. W przypadku takiego problemu jak opadające powieki, operacja to skuteczne i bezpieczne rozwiązanie – ale tylko wtedy, gdy wykonasz ją doświadczonego chirurga plastycznego i zastosujesz się do jego zaleceń przed- i pooperacyjnych. Interesuje Cię blefaroplastyka w Gdańsku lub w innym większym mieście? Wybierz specjalistyczną klinikę, która ma dobrze wyposażone sale operacyjne i zatrudnia lekarzy z udokumentowanym doświadczeniem w korekcie powiek. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko zdarzeń niepożądanych.

Jakie powikłania mogą wystąpić po operacji na opadające powieki?

Powikłania po operacji powiek zdarzają się rzadko. Z racji tego, że okolice oczu to dosyć skomplikowany obszar anatomiczny, nie można ich całkowicie wykluczyć. Wśród możliwych powikłań po operacji na opadające powieki wymienia się torbiele naskórkowe wzdłuż blizny, pogorszenie wzroku i zespół suchego oka. Istnieje niewielkie ryzyko, że po zdjęciu szwów nastąpi częściowe rozejście się rany, co nie wpływa na końcowy efekt zabiegu. Do niezwykle rzadkich powikłań należą infekcje i krwiaki. Aby zapobiec nadmiernej korekcie prowadzącej do niedomykania lub wywinięcia powiek, wykonaj zabieg u chirurga plastycznego, który precyzyjnie zaplanuje i przeprowadzi operację.

Jak ograniczyć ryzyko powikłań po blefaroplastyce?

Zanim poddasz się operacji na opadające powieki, zapoznaj się ze wskazówkami lekarza i zastosuj się do nich. Pomoże Ci to ograniczyć ryzyko powikłań po blefaroplastyce. Wykonaj niezbędne badania, aby potwierdzić dobry stan zdrowia. Na krótko przed operacją nie wykonuj mało inwazyjnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, bo to utrudni chirurgowi ocenę stanu powiek. Zadbaj też o to, aby nie podrażnić skóry okolic oczu. Pierwszy tydzień po operacji powiek przeznacz na odpoczynek i oszczędzaj w tym czasie wzrok. Na 3 tygodnie zrezygnuj z dużego wysiłku fizycznego, a na rok z opalania się.