Zrób to sam i sprzedaj na DecoBazaar

Szukasz oryginalnych wyrobów handmade do swojego domu? A może sama takie wykonujesz? Chcesz na swoich pracach zarobić? Sprawdź DecoBazaar! To miejsce w internecie dla tych, którzy kochają handmade, a także dla tych, którzy chcieliby zaprezentować swoje prace szerszemu gronu odbiorców. Z DecoBazaar współpracuje ponad 1200 artystów i projektantów z całej Polski — z pewnością znajdziesz tu coś dla siebie.

DecoBazaar — zrób to sam i sprzedaj

DecoBazaar powstał w 2005 r. we Wrocławiu, w odpowiedzi na coraz większe zainteresowanie produktami handmade. W połowie poprzedniej dekady zaczęto bardziej doceniać unikatowe projekty, a rękodzieło przestało się kojarzyć z produktami z Cepelii. W modzie zaczęły być wyjątkowe przedmioty, które wyróżniały się wśród innych. Dodatkowo kryzys gospodarczy, skłonił w tych czasach wiele osób, do spróbowania swoich sił w tego rodzaju twórczości.

Brak konkurencji oraz rozwijająca się moda na produkty handmade sprawiły, że serwis nie miał problemów ze znalezieniem projektantów, chętnych do wystawienia swoich prac, oraz kupujących. „W ramach promocji DecoBazaaru objechałam wszystkie akademie sztuk pięknych w kraju. W każdej zostawiałam materiały promocyjne naszego serwisu.” – wspomina Basia Czerny, założycielka serwisu.

Kwota 10 tys., która została zainwestowana w projekt, zwróciła się po kilku miesiącach. Obecnie serwis zatrudnia 5 osób, a część prac zleca firmom zewnętrznym. DecoBazaar współpracuje już z ponad 1000 projektantów, a stronę odwiedza miesięcznie kilkaset użytkowników. Serwis zarabia na prowizji od sprzedanych produktów, która wynosi ok 23%. DecoBazaar w skali roku osiąga wartość sprzedaży rzędu kilku milionów złotych.

DecoBazaar — projektanci

Projektantów, którzy wystawiają swoje produkty w serwisie, można podzielić na 3 grupy. Pierwszą stanowią profesjonaliści, osoby z artystycznym wykształceniem, którzy tworzą zawodowo. Druga grupa to osoby, dla których tworzenie handmade to pasja, na której przy okazji chcą zarobić. Dla tych osób jest to z reguły hobby, realizowane po godzinach. Trzecia grupa to amatorzy, którzy zdobyli tak dużą popularność, że porzucili dotychczasowe zajęcia. Najpopularniejsze marki zarabiają nawet powyżej 20 tys.miesięcznie, a swoje zamówienia realizują na cały świat.

Wszyscy projektanci obecni na DecoBazaar muszą spełnić określone wymogi. Wszystko po to, aby oferowane produkty były jak najwyższej jakości, a wzornictwo było na jak najwyższym poziomie. W ten sposób buduje się zaufanie klientów. Ważną częścią DecoBazaar jest również promocja projektantów. Firma wybiera produkty, które są eksponowane na stronie głównej serwisu, udostępnia wywiady z nimi prasie oraz w internecie. Strona DecoBazaar na Facebooku ma 31 tys. fanów. DecoBazaar posiada swój showroom we Wrocławiu, gdzie prezentuje swoje towary na żywo i pokazuje ich jakość, tym samy zwiększając wiarygodności marki, zarówno w oczach klientów, jak i twórców.