Zegarki Omega – który z męskich modeli wybrać?

Omega to najbardziej uznana marka zegarków na świecie, będąca synonimem luksusu, precyzji i doskonałej jakości. Firma zajmuje się produkcją czasomierzy już od 175 lat, co przekłada się zarówno na doświadczenie, jak i na ogromną rozpoznawalność wśród ludzi na całym świecie. Zegarki Omega doczekały się statusu ikon stylu – pojawiły się m.in. w kultowej serii filmów o agencie Jamesie Bondzie, a w świecie realnym noszą je Książę William, George Clooney czy Eddie Redmayne. Na jakie modele warto zwrócić uwagę?

Seamaster, Speedmaster czy DeVille? – męskie zegarki Omega

Zegarki Omega to asortyment dzielący się na trzy linie przeznaczone dla mężczyzn: Seamaster, Speedmaster oraz DeVille. Każda z serii posiada swój własny, niepowtarzalny charakter, unikalne cechy oraz historię. Wszystkie cieszą się wielką popularnością i mają rzesze swoich miłośników. Czym charakteryzują się poszczególne modele?

Zegarki Omega Seamaster – praktyczność i elegancja 

Fanów Agenta 007 z pewnością zainteresuje seria zegarków Omega Seamaster pojawiających się w filmach na nadgarstku głównego bohatera. Są to zegarki typu diver gwarantujące wodoszczelność na poziomie nawet 1200 metrów. Czasomierze z tej rodziny to chronografy z kwarcowym lub automatycznym naciągiem, z kopertą i bransoletą ze stali nierdzewnej, szafirowym szkłem i fosforyzującymi wskazówkami. Co charakterystyczne, na deklu wygrawerowaną mają mitologiczną postać Hippokampa, co nawiązuje do żeglarskiej historii zegarków Omegi. 

Seria posiada kilka linii:

  • OMEGA Seamaster Aqua Terra,
  • OMEGA Seamaster Diver 300M,
  • OMEGA Seamaster Planet Ocean.

Zegarki Omega Speedmaster – kosmiczna precyzja

Zegarki Omega Speedmaster to seria, która zainteresuje mężczyzn doceniających sportowy charakter zegarków oraz fanów… misji kosmicznych. Ten chronograf o manualnym naciągu zwany jest również ,,Moonwatchem”, ponieważ był pierwszym czasomierzem, który w ramach programu Apollo znalazł się na księżycu. Zegarki Omega Speedmaster cechuje niesamowita precyzja mechanizmu, wysoka jakość materiałów oraz wyrazista tarcza, która nadaje modelowi eleganckiego sznytu. 

Zegarki Omega De Ville – ponadczasowa elegancja 

Zegarki Omega De Ville to hołd złożony prostocie i elegancji.Czasomierze z tej rodziny z pewnością zachwycą panów, którzy potrzebują klasycznych modeli, będących nie tylko luksusowym dodatkiem, ale także niezawodnym, precyzyjnym wyrazem kunsztu szwajcarskiej technologii. Przy produkcji zegarków Omega De Ville użyto takich materiałów, jak stal szlachetna, złoto czy platyna. Dostępne są zarówno modele na bransoletach, jak i na skórzanych paskach.

Prestiż zegarków Omega 

Zegarki szwajcarskiej marki Omega to synonim luksusu, precyzji i elegancji. Niezależnie więc od tego, jaki model zdecydujesz się kupić, będzie to z pewnością dobry wybór. Omega jest liderem na rynku czasomierzy najwyższej klasy – wszystkie modele sprawdzą się w codziennym użytkowaniu, ale także jako inwestycja. Warto jednak wybrać zegarek, który idealnie dopasuje się do naszego stylu życia, gustu oraz potrzeb oraz upewnić się co do źródła zakupionego zegarka – dobrze wybrać sklep będący oficjalnym dystrybutorem marki.