Zegarki Citizen – klasyczne zegarki dla każdego!

Mimo że obecnie na świecie działa kilkudziesięciu dużych producentów czasomierzy, to mało który z nich może poszczycić się taką samą sławą, jak Citizen. Marka ta jest w końcu dość powszechnie uznawana za synonim innowacyjnych i jednocześnie trwałych rozwiązań. Skąd jednak wzięła się jej legenda? Przekonaj się sam!

Co trzeba wiedzieć o zegarkach Citizen?

Bez wątpienia w przypadku produkcji zegarków naręcznych duże znaczenie dla kupujących ma doświadczenie i historia danej marki. To także z tego powodu tak dużą estymą otaczani są szwajcarscy producenci, których zakłady powstawały jeszcze w XIX wieku. A jak na ich tle wypada Citizen?

Dla wielu osób zaskoczeniem będzie, że historia tej marki rozpoczęła się już w 1918 roku, a więc ponad 100 lat temu. Wtedy właśnie w Tokio powstał Instytut Shokosha, który miał zajmować się badaniami nad precyzyjną techniką. Już sześć lat później wyprodukował on pierwszy model zegarka kieszonkowego, o angielskiej nazwie Citizen. Podejście takie nie było zresztą dziełem przypadku, gdyż założeniem firmy było produkowanie czasomierzy dla wszystkich grup społecznych i ekspansja na rynki zagraniczne. Warto więc podkreślić, że pomimo II Wojny Światowej i olbrzymiej konkurencji plan ten się w zasadzie powiódł. Dziś Citizen należy do grupy największych i najbardziej rozpoznawalnych wytwórców zegarków, a także innych urządzeń elektronicznych. Spore znaczenie dla sukcesu tego producenta miały z pewnością dwie kwestie – nastawienie na wysoką jakość za przystępną cenę oraz poszukiwanie innowacji. Dzięki temu produkty tej firmy były i są chętnie wybierane przez bardzo szeroką grupę klientów – mówi specjalista ze sklepu fabrykazegarków.pl.

Zegarki Citizen – czym się wyróżniają?

O tym, jak trudne jest zbudowanie silnej marki, przekonało się wielu obecnie bezimiennych wytwórców – których biznesy nie wytrzymały próby czasu. Jednak wbrew dość powszechnemu przekonaniu, za sukcesy na tym polu nie odpowiada tylko pusta reklama – gdyż ta może przykryć wady produktów tylko przez pewien czas. Dotyczy to szczególnie takich branż, jak produkcja zegarków, gdzie zaufanie i marka mają olbrzymie znaczenie. Jak swoją legendę zbudował Citizen? Przede wszystkim na wspomnianych już innowacjach i otwartej palecie produktów. To właśnie ta marka jeszcze w latach pięćdziesiątych bardzo mocno postawiła na produkty wodoszczelne i odporne na wstrząsy. Ona też wprowadzała zegarki z tytanu oraz wyposażone w ekologiczne ogniwa słoneczne – i to w 1976 roku! Wszystko to zachęcało klientów, którym też odpowiadał styl poszczególnych linii produktowych – który w zależności od modelu mógł być zarówno nowoczesny, jak i bardziej elegancki oraz stonowany. Cechy te wyróżniają zresztą zegarki tej marki także dzisiaj, dzięki czemu w dalszym ciągu cieszą się one popularnością.

Jakie zegarki męskie i damskie Citizen szczególnie warto wybrać?

Najlepszym sposobem na zaprezentowanie podejścia tej japońskiej marki jest jednak pokazanie jej linii produktowych. Które z nich są najbardziej znane?

  • Citizen Ecodrive – to bez wątpienia sztandarowa seria czasomierzy Citizen, która korzysta z technologii pozwalającej na doładowywanie baterii przy użyciu niewielkich paneli słonecznych. Rozwiązanie to sprawia, że w zegarkach Ecodrive nie ma potrzeby wymiany zasilania.
  • Citizen Titanium – w zasadzie nie jest to osobna seria, a po prostu grupa produktów, do których produkcji wykorzystano Tytan. Materiał ten zapewnia genialną wręcz wytrzymałość, lekkość i hipoalergiczność.
  • Citizen Chrono – czyli zegarki wyposażone w chronografy. W zależności od konkretnej wersji mogą one obejmować kilka rozwiązań, takich jak czas 24h, tachymetr czy kalendarz.
  • Citizen Radio-Controled – to modele wyposażone w system synchronizacji wskazań ze światowym czasem atomowym. Dzięki temu rozwiązaniu zawsze mamy pewność prawidłowego wskazania godziny.
  • Citizen Promaster – są to produkty dedykowane dla osób uprawiających sport. Wyróżniają się one bardzo solidną konstrukcją i zastosowaniem wielu rozwiązań przydatnych podczas żeglowania, nurkowania, pilotażu czy innych aktywności.
  • Citizen Automatic – modele takie są przeznaczone dla miłośników mechanizmów automatycznych. Co warte podkreślenia, są wśród nich zarówno bardzo eleganckie, jak i bardziej sportowe produkty.

Gdzie kupować oryginalne zegarki Citizen?

Kupując dowolny zegarek Citizen, można być pewnym, że otrzymamy nowoczesne technologie i najwyższej klasy materiały. A gdzie je kupić? Najlepszym rozwiązaniem będzie oczywiście skorzystanie z usług profesjonalnych dilerów tej marki w Polsce. Dzięki temu uzyskuje się dostęp do pełnej gamy produktowej oraz gwarancję oryginalności produktu. Co więcej, kupując zegarki męskie Citizen na fabrykazegarków.pl, możesz też liczyć na pełne bezpieczeństwo transakcji oraz możliwość skorzystania z ciekawych promocji.

Potrzebny Ci niezawodny, nowoczesny i użyteczny zegarek męski lub damski za rozsądną cenę? Z całą pewnością wiele ciekawych modeli spełniających te wymagania zaoferuje właśnie Citizen. Warto wiec sprawdzić, jakie produkty znajdują się ofercie tej marki!