Zasłony zaciemniające – idealne na letnie upały

Zasłony zaciemniające chronią przed mocnym słońcem i zapewniają odpowiednią intymność. Najczęściej zakłada się je w sypialni i w salonie, aby tworzyły klimatyczny nastrój i sprzyjały odpoczynkowi.

Tworzą klimat do odpoczynku

Tego typu zasłony mają wysoki stopień zaciemnienia, bo aż 80-95%. Zakłada się je w takich miejscach, które w pewien sposób związane są z relaksem. Na pewno jest to sypialnia i salon, ale zdarza się, że np. jadalnia. Dzięki zaciemniającej tkaninie wnętrze staje się bardziej intymne i sprzyjające odpoczynkowi. Zasłony tworzą odpowiedni nastrój do popołudniowej niedzielnej drzemki czy do czytania ulubionych książek i magazynów. Chwila, w której rozsiadasz się w wygodnym fotelu z książką w dłoni lub z muzyką na słuchawkach powinna mieć odpowiednią oprawę. Szczególnie w letnie popołudnia, kiedy w delikatnym półmroku szeleszczą delikatnie zasłony pod wpływem podmuchu wiatru, klimat jest niezwykły.

Chłodzą wnętrza i zatrzymują dźwięki

Zasłony zaciemniające zakłada się także w celu chłodzenia pomieszczenia. Latem, kiedy upały bywają mocno nieznośne, takie zasłonki są często niezbędne. Wyobraź sobie, że przychodzisz po ciężkim dniu pracy do domu do mocno nasłonecznionego pomieszczenia. Na pewno nie odpoczniesz w nim tak, jak to byłoby możliwe we wnętrzu z zasłonami zaciemniającymi. Przyjemny chłód, szmer zasłon i mniejsza ilość światła to idealne warunki do odpoczynku. Upalne popołudnia nie będą więcej Ci doskwierać. Dom stanie się dla Ciebie komfortową oazą, w której można spokojnie  i w pełni wypocząć. Wystarczy ruch dłoni, aby stworzyć sobie idealną strefę relaksu w salonie czy w sypialni.

Również podczas spotkań rodzinnych i z przyjaciółmi takie zasłony latem są niezastąpione. W zacienionym przyjemnie chłodnym pomieszczeniu można odpocząć i skupić się na rozmowie. Spożywanie orzeźwiających przekąsek i kosztowanie aromatycznej kawy czy herbaty w tak klimatycznym miejscu to czysta przyjemność. Jeśli do tego strefa okienna jest estetycznie zaaranżowana, efekt jest jeszcze przyjemniejszy.

Trzeba koniecznie wspomnieć, że zasłony zaciemniające tłumią dźwięki. Nie musisz obawiać się więc, ze Twój odpoczynek czy spotkanie zostaną zakłócone przez uliczny gwar. Cicho, chłodno i w delikatnym świetle  taki klimat sprzyja pełnemu relaksowi.

 Jakie wybrać zasłony zaciemniające?

Jest mnóstwo różnego rodzaju zasłon zaciemniających, które powstają na bazie lżejszych, delikatnych materiałów. Jest to np. elegancki aksamit, żakard, len lub welwet podobny do aksamitu. Zasłonki welwetowe prezentują się oryginalnie i elegancko. Welwet ma dosyć krótki meszek i jest bardzo miękki. Cechą charakterystyczną tej tkaniny jest także połysk. Szczególnie  w promieniach słońca i pod wpływem sztucznego światła zasłony mienią się jak w trójwymiarze.

Na zasłony zaciemniające wybierany jest również inny materiał, np. przeciwsłoneczny blackout. Jego walory termiczne są bardzo wysokie, ale ma też jedną wadę. Jest dosyć ciężki. Pranie tego materiału może nastręczyć Ci trochę kłopotów, ale za to uzyskasz zjawiskowy efekt. Zasłonki użyte z takiego materiału wnoszą do wnętrza mocny akcent elegancji i dekoracyjności. Warto zajrzeć sobie np. tutaj: abcfirany.pl/zaslony-zaciemniajace. W tym sklepie znajdziesz mnóstwo takich zasłon i co ważne, zamówisz produkt na wymiar. Producent ma własną szwalnię i szyje zasłony na każde, nawet najmniej wymiarowe okno.

Jeszcze więcej ciepła

Zasłony zaciemniające oprócz tego, że zasłaniają strefę okienną i chronią przed mocnym słońcem, ocieplają wnętrze zimą i chłodzą latem. Trzeba też wspomnieć o tym, że taki materiał ma też pewne cechy akustyczne. Dzięki temu dźwięki dochodzące z ulicy są mniej słyszalne, a Ty możesz spokojnie odpocząć w sypialni czy salonie. Sprawdź ofertę którą przygotował dla Ciebie sklep internetowy Abcfirany.pl