Zakończenie Sokolik Cup 2024: WIŚNIOWSKI aktywnie wspiera młode talenty piłkarskie

Sokolik Cup 2024, największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie Środkowej, właśnie dobiegł końca. Stadion Sokoła w Starym Sączu po raz kolejny gościł tysiące widzów i 36 młodzieżowych drużyn piłkarskich z całego świata. Wśród partnerów strategicznych turnieju znalazła się firma WIŚNIOWSKI, która po raz kolejny potwierdziła swoje zaangażowanie w promocję zdrowej rywalizacji sportowej.

Turniej pełen emocji i sportowej rywalizacji

Tegoroczna edycja Sokolik Cup, organizowana już po raz trzynasty przez Fundację „Ja też mam marzenia”, przyciągnęła zarówno lokalne zespoły, jak i globalne potęgi piłkarskie, w tym FC Barcelona, Liverpool, Paris Saint-Germain oraz Deportivo La Coruna. To wyjątkowa okazja dla młodych zawodników z klubów takich jak Sandecja, Dunajec, Limanovia, AP Sanok, czy gospodarze turnieju – Sokoliki Stary Sącz, do zmierzenia się z najlepszymi i zdobycia cennego doświadczenia.

Rola WIŚNIOWSKIEGO w Sokolik Cup

Do udziału w losowaniu grup zaproszono przedstawicieli lokalnego biznesu, włodarzy miasta oraz partnerów strategicznych. Jednym z nich była firma WIŚNIOWSKI:

Mamy wiele wspólnego z Fundacją Ja też mam marzenia, która realnie dba o to, by dzieciaki mogły rozwijać skrzydła i spełniać swoje sportowe marzenia. Nasi pracownicy sami chętnie uprawiają sport i piłkę nożną, zdarza się też, że ich dzieci grają w lokalnych klubach, biorących udział w corocznych rozgrywkach Sokolik Cup. Nasza firma od lat organizuje także wydarzenia dla młodych – m.in. w ramach Naukowej Wioski, w której dajemy przestrzeń do rozwijania pasji. Młodzi i zdolni są naszą przyszłością, dlatego nie mogliśmy przejść obok tego wydarzenia obojętnie – powiedziała Monika Młynarczyk, dyrektor marketingu w WIŚNIOWSKI.

Finały Sokolik Cup 2024 w Starym Sączu – emocje na najwyższym poziomie

W dniach 7-9 czerwca, malowniczy Stary Sącz stał się areną zaciętych i emocjonujących zmagań młodych piłkarzy podczas 13. edycji turnieju Sokolik Cup 2024. Finałowe rozgrywki dostarczyły kibicom niezapomnianych wrażeń, oferując spektakl pełen widowiskowych akcji, efektownych bramek i zręcznych dryblingów.

W wielkim finale zmierzyły się drużyny z Chorwacji i Czech. NK Lokomotiva Zagrzeb zremisowała ze Spartą Praga 1:1, co oznaczało, że o zdobyciu prestiżowego Pucharu Sokolika zadecydować musiała nerwowa seria rzutów karnych. W tej dramatycznej konfrontacji lepsze okazały się umiejętności Chorwatów, którzy skuteczniej egzekwowali jedenastki, zdobywając tym samym tytuł mistrzowski turnieju.

Rywalizacja o trzecie miejsce również dostarczyła wielu emocji. Hiszpańskie Deportivo La Coruna zmierzyło się z niemieckim 1.FSV Mainz, odnosząc zwycięstwo 1:0 i tym samym zapewniając sobie honorowe podium.

Łącznie w eliminacjach i finałach udział wzięło ponad pół tysiąca dzieci. To ważne, by dać im możliwość spełnienia sportowej pasji. Sam byłem kiedyś dzieckiem i wiem, jak ważne są takie wydarzenia w życiu każdego z nich. Cieszę się, że turniej z roku na rok zdobywa coraz większe rzesze uczestników, ale i partnerów. Jestem ogromnie wdzięczy za udział firmy WIŚNIOWSKI w Sokolik Cup 2024. To wielka pomoc, wsparcie i przede wszystkim renoma, mieć takiego partnera u swego boku – powiedział Tomasz Popiela, organizator turnieju Sokolik 2023.