Zadbaj o siebie z naturalnymi olejkami Etja!

Infekcje, problemy z włosami, ze skórą czy ze snem nie są niczym rzadkim. Wręcz przeciwnie, i dlatego wiele osób szuka odpowiednich preparatów, które pozwoliłyby odzyskać zdrowie oraz komfort życia. W takiej sytuacji warto przyjrzeć się walorom naturalnych olejków, których moc od wieków wykorzystuje się w medycynie naturalnej. Olejki eteryczne niezastąpione w aromaterapii oraz odżywcze oleje kosmetyczne czynią nieraz cuda, jeżeli tylko stosuje się odpowiednio, a także wybierze produkty najwyższej jakości, jak olejki Etja.

Zdrowie z roślin

Rośliny warto jeść, ale też wykorzystać je zewnętrznie podczas aromaterapii, masażu skóry czy namaszczaniu zniszczonych włosów. Pozyskiwane z różnych części roślin olejki wykazują zdolności prozdrowotne w dość szerokim spektrum. Nie są może panaceum na każdą dolegliwość, ale ze zwalczaniem wielu problemów radzą sobie znakomicie, co zresztą potwierdzają badania. Ważne jedynie, aby sięgać po produkty naturalne i certyfikowane, ponieważ olejki syntetyczne tak dobrych efektów nie dają. Wśród producentów od lat wyróżnia się polska firma Etja – producent olejków wysokiej jakości ze starannie wyselekcjonowanych surowców roślinnych. Nic dziwnego, że cieszą się tak dużym uznaniem.

Wspaniałe właściwości naturalnych olejków

Etja olejki świetnie się sprawdzą w przypadku sezonowych infekcji górnych dróg oddechowych. Systematyczne inhalacje z olejkiem eukaliptusowym, cedrowym, cynamonowym, lawendowym, sosnowym czy z drzewa herbacianego dość szybko dają efekty. Przede wszystkim pomagają uporać się z katarem i męczącym kaszlem. Co ważne, nie trzeba mieć specjalnych dyfuzorów, gdyż wystarczy wlać kilka kropel do naczynia z ciepłą wodą albo zrobić sobie gorącą kąpiel aromaterapeutyczną.

Z walorów olejku lawendowego warto też skorzystać w przypadku bezsenności i bólów głowy. Pomocne bywa wtedy skropienie poduszki. Lawenda ma również sprawdzone działanie uspokajające, więc jest idealna przy tak powszechnym obecnie problemie jakim jest stres. Inhalacje lawendowe mogą nawet pomóc w przypadku lekkich stanów depresyjnych. Co ciekawe, zapachu lawendy nie lubią muchy i komary, o czym warto pamiętać w okresie letnim.

Piękna skóra i zdrowe włosy z olejkami Etja

Olejki Etja nadają się również do uporania się z defektami skórnymi. Zawierające witaminy, nienasycone kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze naturalne oleje dobrze sobie radzą z przesuszoną skórą. Oleje z awokado, olej jojoba czy arganowy dobrze nawilżają, odżywiają też skórę i poprawiają jej elastyczność. Jojoba pomaga nawet przy trądziku, natomiast awokado przy łuszczycy. Regularnie stosowanie tych olejów pozwala nieco opóźnić procesy starzenia. Z kolei olejek z drzewa herbacianego lub z kadzidłowca jest w stanie zniwelować zmiany o charakterze grzybiczym. Ten ostatni jednocześnie sprzyja regeneracji uszkodzonego naskórka.

Ciekawe efekty daje również wykorzystanie oleju konopnego, z orzechów macadamia czy baobabu, ponieważ poprawia się kondycja włosów, a także stan paznokci. Olej konopny Etja likwiduje przy tym stany zapalne skóry głowy. Jednocześnie jest na tyle delikatny, że nadaje się do pielęgnacji –tak wrażliwej przecież – skóry dzieci.