Zabieg HIFU – Co to jest?

Od paru lat z ust nie schodzi nazwa popularnego zabiegu HIFU. Kobiety, ale również coraz częściej mężczyźni, chętnie decydują się na ten nowoczesny i innowacyjny zabieg z zakresu medycyny estetycznej, dzięki któremu wymodelowaniu ulega nie tylko kontur naszej twarzy i sylwetki, ale również poprawia się jakość i sprężystość skóry. Czym jest HIFU, na czym polega oraz co jeszcze powinniśmy mieć na uwadze decydując się na wizytę w gabinecie? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury.

Czym jest zabieg HIFU?

Nazwa tego zabiegu pochodzi od angielskiego wyrażenia „high intensity focused ultrasound” i polega na wykorzystywaniu wysoce skupionej wiązki fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Ten nieinwazyjny zabieg zaliczamy do działań z zakresu medycyny estetycznej. Doskonale sprawdza się w okolicach twarzy (np. do wymodelowania linii żuchwy) jak również w innych partiach ciała takich jak brzuch, dekolt, ramiona czy uda.

Szukasz wsparcia w zakresie medycyny estetycznej? Sprawdź ofertę kliniki Estetica Kęccy na: https://www.dermatolog-kecki.pl

Jak przebiega zabieg?

Podczas zabiegu HIFU lekarz przykłada do wybranego obszaru naszego ciała głowicę z falami ultradźwiękowymi, które wprowadzają komórki skóry w drgania, w wyniku czego rozgrzewają się one do temperatury 60-70 °C. Skutkuje to koagulacją (ścięciem się) tkanek oraz stymulacją produkcji nowego kolagenu. Skóra staje się wówczas bardziej napięta, wygładzona oraz zagęszczona. Sam zabieg w sobie nie jest bolesny. Pacjent może odczuwać jedynie uczucie ciepła, towarzyszące pojedynczym „strzałom” wiązki fal.

Jaka jest skuteczność zabiegu?

Zabieg HIFU doceniany jest przez pacjentów z tego względu, że cechuje się wysoką skutecznością i satysfakcjonującymi efektami zaledwie już po jednej wizycie w gabinecie. Dzięki zabiegowi nasza skóra zyskuje na jędrności a efekt też utrzymuje się minimum 12 miesięcy. Jeżeli pacjent/ka zmaga się ze zwiotczałą skórą może być konieczne powtórzenie zabiegu dla uzyskania lepszego efektu. Wówczas zaleca się zachowanie minimum 3 miesięcznego odstępu między zabiegami.

HIFU jest zabiegiem nieinwazyjnym, w związku z czym nie jest wymagany okres rekonwalescencji, jak ma to miejsce w przypadku innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. W trakcie trwania zabiegu może pojawić się tzw. rumień cieplny, który jednak zanika już po chwili. Pacjent/ka wychodzi więc z gabinetu w doskonałej formie.

Poznaj szczegóły zabiegu na: https://www.dermatolog-kecki.pl/zabiegi/hifu-bezinwazyjny-lifting-twarzy-i-ciala/