Z jakich materiałów produkuje się ławki ogrodowe?

Zakup ławki ogrodowej to ciekawa alternatywa dla krzeseł oraz zestawów mebli. Przemawia za tym jednak nie tylko często niższa cena, ale również design i wykonanie. Z czego produkowane są ogrodowe ławki oraz jakie zalety mają poszczególne materiały zastosowane do ich zrobienia? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Drewniane ławki ogrodowe, czyli sielskie i eleganckie

Ławki ogrodowe z drewna to wciąż najczęstszy wybór. Nic dziwnego: materiał ten jest piękny i naturalny, a przy tym bardzo elegancki. Rodzajów drewna do produkcji ławek jest jednak wiele i jest to m.in. eukaliptus, drewno tekowe, akacja, czy też sosna. Koniecznie trzeba zwrócić na to uwagę, bowiem różne rodzaje tego naturalnego materiału mają nieco inny styl. Warto mieć dodatkowo na uwadze, że ławki ogrodowe bardzo często wyposażone są w dodatkowe pledy oraz poduszki dekoracyjne, zdecydowanie dodające całości wyrazu.

Ławki ogrodowe z metalu, czyli nowoczesne i wytrzymałe

Drugim materiałem używanym do produkcji ławek ogrodowych jest metal. W ostatnich latach cieszy się on coraz większą popularnością, bowiem prezentuje się wyjątkowo nowocześnie i jest solidny. Solidność tę oraz wytrzymałość zawdzięcza specjalnej metodzie zabezpieczania, czyli cynkowaniu. Dzięki niej na powierzchni tworzona jest powłoka, która chroni przed niszczeniem i korodowaniem. To bardzo ważne, bowiem metalowa ławka do ogrodu będzie narażona na działanie wody i promieni słonecznych, które uznaje się za czynniki niszczące różne materiały. Naprawdę istotne jest więc to, aby producent zadbał o takie zabezpieczenie. Sami właściciele dzięki temu zyskają również więcej czasu, bowiem z ich strony nie będą wymagane dodatkowe czynności zabezpieczające oraz impregnujące, w przeciwieństwie np. do drewna, które okresowo może potrzebować odnowienia.

Jak widać metal oraz drewno to dwa najczęściej używane tworzywa, wykorzystywane do produkcji ogrodowych ławek. Każdy z nich ma określone zalety, warto więc dobrze przemyśleć swój wybór i zakupić wariant najlepiej odpowiadający na indywidualne preferencje. Na szczęście znalezienie nie powinno stanowić dużej trudności, ze względu na szeroką ofertę w sklepach.