Young Sport HERO – bohater dziecięcych podróży

Fotelik samochodowy – dlaczego jest potrzebny?

 

Fotelik samochodowy to jeden z najistotniejszych elementów każdej wyprawki dla dziecka. Urządzenie to ma być nie tylko komfortowe, ale i bezpieczne dla malucha. Na rynku akcesoriów dziecięcych znajdziesz wiele modeli fotelików samochodowych. Warto jednak przyjrzeć im się nieco bliżej i wybrać najlepszy z nich.

 

Kupno fotelika samochodowego dla dziecka jest wymogiem prawnym, zawartym w ustawie „Prawo o ruchu drogowym”. Jeżeli więc w Twoim pojeździe znajduje się dziecko, które nie osiągnęło 150 cm wzrostu, możesz zapłacić mandat. Co więcej, w przypadku kolizji dziecku może grozić niebezpieczeństwo.

 

Ciało malucha i większego pasażera różni się od budowy dorosłego. Ich struktura kości nie jest jeszcze wykształcona, w związku z czym ciężko znosi jakiekolwiek obrażenia. Niewykształcona jeszcze struktura kości sprawia, że mali podróżnicy ciężej znos obrażenia. Stosunek masy głowy malca do reszty ciała jest większy niż u jego rodziców, a słabsze mięśnie nie chronią dostatecznie organów wewnętrznych. Dzieci muszą więc wyć chronione w odpowiedni sposób, co zapewnia fotelik samochodowy. Wśród wielu modeli od marki Recaro znajduje się Young Sport Hero, któremu warto się przyjrzeć.

 

Young Sport HERO – czym się wyróżnia?

Fotelik Recaro Young Sport HERO to niezwykle wygodny model, który zapewnia najwyższą jakość jazdy. Rodzic może czuć się spokojny, ponieważ ma możliwość sprawdzenia w lusterku, czy wszystko jest w porządku z jego pociechą. Fotelik można szybko zainstalować w większości aut – posiada bowiem trzypunktowy pas bezpieczeństwa. Jakimi zaletami wyróżnia się Young Sport HERO?

 

Ochrona boczna (ASP)

System ochrony bocznej zapewnia maksymalną ochronę malucha zarówno podczas krótszej, jak i dłuższej podróży. W przypadku zderzenia bocznego pochłania siłę, która w negatywny sposób mogłaby oddziaływać na pasażera. Rodzice mogą więc czuć się bezpieczni.

 

Regulacja do wzrostu dziecka

Fotelik Young Sport HERO będzie służył dziecku długi czas, ponieważ wyposażony jest w regulowane oparcie wraz z zagłówkiem. Dzięki temu sprzęt można dopasować do wzrostu i wagi dziecka. Może ono użytkować go od 9. miesiąca życia do ok. 12. urodzin.

 

Zmiana kąta siedzenia

Brak wygody nie grozi Twojemu maluchowi. W tym modelu fotelika możliwa jest regulacja kąta siedzenia, co sprawia, że będzie on mógł komfortowo siedzieć lub spać w samochodzie.

 

Prosta instalacja

Fotelik samochodowy wyróżnia się uniwersalnym systemem instalacji. Można przypiąć go zarówno do nowoczesnych modeli samochodów, jak i tych nieco starszych. Z powodzeniem wykorzystywany jest podczas podróży z dziadkiem i babcią.

 

Waga

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport HERO jest niezwykle lekki – waży bowiem 8 kg, co czyni go jednym z najlżejszych na rynku. Jego wpięcie jest proste i szybkie, podobnie jak wyjęcie z samochodu, ponowne wpięcie oraz przeniesienie w inne miejsce.

 

System bezpieczeństwa HERO

System HERO to duże ułatwienie podczas przypinania dziecka do fotelika. Łączy zagłówek, ochraniacze naramienne i pas barkowy, w związku z czym uprząż nie zsuwa się i nie skręca.

 

Fotelik samochodowy Young Sport HERO – co go wyróżnia?

Fotelik samochodowy Recaro Young Sport HERO posiada wkładkę redukcyjną, dzięki której sprzęt jest doskonale dopasowany do ciała małego podróżnika. Ponadto jego ogromną zaletą jest intuicyjny, centralny, 5-punktowy, system pasów, który ułatwia przypięcie dziecka do fotelika. Siedzenie z pianki dodatkowo wypływa na wygodę podczas podróży.

 

Fotelik Young Sport HERO wyróżnia czerwone oznaczenie prowadzenia pasów, co również wpływa na wygodę podczas procesu montażu. Pasywny system wentylacji przyczynia się do prawidłowej wentylacji powietrza, dzięki czemu dziecku komfortowo podróżuje się podczas upałów. Z kolei ochraniacze do pasów nie nagrzewają się i nie podrażniają delikatnej skóry maluszka. Model ten znakomicie spisuje się również u starszych dzieci. Posiada podłokietniki, które wspierają ich postawę.

 

Szukasz rozwiązania, które posłuży Twojej pociesze przez długie lata? Zdecyduj się na Recaro Young Sport Hero, który doskonale sprawdzi się w każdym samochodzie u dzieci między 9. miesiącem, a 12. rokiem życia.