Wyprawka dla noworodka, czyli co kupić maluszkowi

Każdy rodzic oczekujący na przyjście na świat swojej pociechy stopniowo czyni postępy, aby przygotować się na tę chwilę jak najlepiej. Zakup ubranek, zabawek oraz różnorodnych akcesoriów dla dzidziusia jest jednak niełatwym zadaniem. Poprzez mnogość produktów dla noworodków można dostać zawrotu głowy. Przeróżne rozmiary, wzory kształty oraz kolorystyka ubranek daje jednak duże spektrum możliwości rodzicom na wybranie najbardziej odpowiednich modeli. Wyprawka dla niemowlaka to również liczne produkty do karmienia oraz zabawki, które zazwyczaj są bardzo ładne, oraz oczywiście bezpieczne. Co więc wybrać na wyprawkę dla noworodka?

Przede wszystkim wyprawka dla niemowlęcia to funkcjonalność, jakość oraz wygoda!

Stopniowo kompletując wyprawkę dla niemowlaka, powinniśmy kierować się względami praktycznymi. Warto na tym etapie skorzystać z porad przyjaciół i znajomych, rodziny oraz rodziców, którzy już ten etap mają za sobą. Z pewnością będą mieli mnóstwo praktycznych porad, które będą bezcenne.

Kupując ubranka dla dzidziusia, trzeba mieć na uwadze, że muszą być jak najwyższej jakości. Maluszek w pierwszych miesiącach życia posiada bardzo delikatną skórkę. Źle uszyta odzież z szorstkiego materiału może powodować dyskomfort oraz podrażnienia u dziecka. Co więcej, brak dobrej cyrkulacji powietrza będzie przyczyną potówek u noworodka. Z tego względu jest tak ważne, aby wybierać odzież dla dziecka, jak najbardziej komfortową.

Pościel, śpiworki, otulacze i ubranka z naturalnych materiałów

Kupując wyprawkę dla noworodka, powinniśmy wybierać materiały z czystej bawełny. Trzeba jednak uważać, aby nie prać ciuszków bawełnianych w zbyt gorącej wodzie, ponieważ mogą się skurczyć. Z tego względu producenci odzieży czasami dodają różne ilości mieszanek syntetycznych do bawełnianych ciuszków. Niemniej jednak, dla dzidziusia odzież powinna być wykonana w 100% z bawełny. Tylko w ten sposób uzyskamy gwarancję, że dzidziusiowi nie przydarzy się nic złego.

Co powinna zawierać wyprawka dla niemowlaka?

Zastanawiając się co zakupić do wyprawki dla niemowlęcia, powinniśmy sporządzić listę. Podstawa to 5-7 sztuk bawełnianych pajacyków oraz body z krótkim i długim rękawem. Nie wolno również zapomnieć o półśpiochach oraz bawełnianych skarpetkach. Warto również zakupić dwa sweterki, a także bluzy oraz czapeczki – smerfetki. Poszukując idealnych modeli, warto rozważyć zakup gotowych zestawów takich jak: 5częściowa włóczkowa szara kompletna wyprawka do szpitala. Komplet zawiera wszystko co niezbędne, czyli szarą bluzę z kapturkiem, włóczkowe półśpiochy, body kopertowe, czapkę oraz oczywiście rękawiczki niedrapki.

Dobrze dobrana i odpowiednio wcześniej przygotowana wyprawka dla noworodka, jest bardzo dużym odciążeniem rodziców, kiedy to maluszek przyjdzie na świat. Odpowiednie produkty dostępne zaraz pod ręką ułatwiają opieką, jak również i pielęgnację noworodka.