Wybielanie nakładkowe zębów

Przebarwienia zębów, będące efektem częstego picia kawy, herbaty czy czerwonego wina, stanowią powszechny problem estetyczny i są częstą przyczyną kompleksów. Na szczęście taka zmiana kolorytu szkliwa jest odwracalna – wystarczy zdecydować się na czyszczenie zębów metodą wybielania nakładkowego.

Na czym polega wybielanie nakładkowe zębów? 

Wybielanie nakładkowe to jedna z najpopularniejszych technik rozjaśniania zębów. Wykonuje się je w dużej mierze samodzielnie w domu, wymaga jednak kilku wizyt w gabinecie stomatologicznym w celu dokładnego zbadania uzębienia i zabezpieczenia ubytków, a także pobrania wycisku i odlania gipsowego modelu, na podstawie którego zostaną następnie przygotowane odpowiednie, indywidualnie dopasowane szyny. Wraz z gotowymi nakładkami pacjent otrzymuje strzykawki z żelem wybielającym, którego stężenie również jest dobierane indywidualnie do stanu wrażliwości zębów. Nakładki z żelem stosuje się zawsze ściśle według zaleceń lekarza stomatologa. Najczęściej każe on nosić je przez 4 godziny dziennie lub zakładać na noc. Trzeba to robić dokładnie według instrukcji, żeby uniknąć niepotrzebnego podrażniania dziąseł. Żel aplikowany na nakładki zakładane potem na zęby pobudza proces stopniowego ich utleniania bez naruszania struktury – w ten sposób szkliwo uzyskuje piękny odcień bieli. Ogromną zaletą wybielania nakładkowego zębów jest niska cena, wadą – czasochłonność. Taka terapia trwa bowiem kilka tygodni. W tym czasie należy ograniczyć, a najlepiej całkowicie zrezygnować ze spożywania mocno barwiących napojów i pokarmów.

 

Jakie efekty daje taki sposób czyszczenia zębów? 

Czyszczenie zębów metodą wybielania nakładkowego przynosi znakomite rezultaty, nie są one jednak widoczne od razu. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i poczekać trochę na pierwsze efekty, ale naprawdę warto – taki sposób rozjaśniania zębów jest nie tylko bardzo skuteczny, ale też dość trwały, ponieważ śnieżnobiały uśmiech pozostaje na długo, czasem nawet na kilka lat. Potem oczywiście kolejne kubki wypitej kawy czy herbaty robią swoje i trzeba niestety zabieg powtórzyć, ale dzięki temu, że jest on stosunkowo tani, nie będzie to zbytnio kosztowne. Pełną ofertę znajdziesz na Declinic.pl.