Wszystko, co musisz wiedzieć o mezoterapii igłowej

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej jest mezoterapia igłowa. Jej zadaniem jest odnowa, pobudzenie do regeneracji i poprawa wyglądu skóry twarzy. Wiele osób wciąż ma pytania odnośnie zabiegu. Jak przebiega i ile trwa? Jakie przynosi efekty? Ile kosztuje i czy jest bolesna?

Na czym polega zabieg mezoterapii?

Mezoterapia to zabieg polegający na śródskórnym wprowadzaniu specjalnie przygotowanych aktywnych substancji odżywczych za pomocą zastrzyków. Dzięki przenikaniu przez barierę naskórkową możliwe jest dostarczanie skórze znacznie większej ilości dobroczynnych składników niż w przypadku kosmetyków. Wstrzykiwane preparaty docierają również zdecydowanie głębiej i działają intensywniej. Sam proces nakłuwania umożliwia przebudowę tkanek, a w połączeniu z aktywnymi preparatami inicjuje pozytywne zmiany – odżywia skórę, nawadnia ją i prowadzi do ogólnej poprawy jej wyglądu.

Cel i efekty zabiegu

Celem zabiegu jest intensywna regeneracja, odżywienie, nawilżenie i ujędrnienie skóry. Dlatego mezoterapia igłowa polecana jest szczególnie jako zabieg regenerujący i rewitalizujący skórę, zabieg odmładzający i poprawiający elastyczność skóry, zabieg redukujący zasinienia, cienie pod oczami i przebarwienia, poprawa owalu twarzy, a także redukcja drobnych blizn i nierówności kolorytu cery. Efekty działania mezoterapii są na tyle szerokie i uniwersalne dla każdego typu cery, że z zabiegu będą zadowolone zarówno osoby młode, jak i te po 40., 50., a nawet 60. roku życia.

Dla kogo jest przeznaczona mezoterapia igłowa?

Mezoterapia skierowana jest do kobiet i mężczyzn w różnym wieku. Osoby 20-, 30-letnie mogą się jej poddać profilaktycznie, świetnie sprawdza się ona np. w okolicach oczu, gdzie zmarszczki pojawiają się najszybciej. Z kolei 40-, 50-latkowie mogą w ten sposób zadbać o elastyczność skóry i poprawić kontur twarzy. Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii jest: alergia, ciąża, stany zapalne skóry, cukrzyca, opryszczka, choroby nowotworowe, skóra źle tolerująca iniekcje (skóra naczynkowa), czy stosowanie leków przeciwkrzepliwych.

Ile trwa i kosztuje mezoterapia?

Zabieg trwa zwykle od 30 do 60 minut i najczęściej wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym (skóra znieczulana jest specjalnym kremem bądź sprayem). Koszt zabiegu zależy od różnych czynników: użytego preparatu, obszaru poddanego zabiegowi, ilości zabiegów w serii. Pojedynczy zabieg mający na celu odmłodzenie skóry pod oczami to wydatek około 300 złotych, ale w większości przypadków ceny zabiegów kształtują się od 500 złotych wzwyż.

Szukasz gabinetu gdzie możesz wykonać zabieg mezoterapii? Odwiedź https://drmarcinnowak.pl/oferta/mezoterapia-iglowa/.