Wspaniałe pomysły na torty urodzinowe dla mężczyzn w każdym wieku

Szukasz idealnego tortu urodzinowego dla mężczyzny swojego życia? Chcesz zrobić mu niespodziankę w postaci pysznego i jednocześnie oryginalnego tortu, który odzwierciedla jego osobowość i zainteresowania? Możesz dać sobie spokój z tymi poszukiwaniami. W tym artykule przedstawimy listę najlepszych tortów urodzinowych dla mężczyzn w każdym wieku.

Wybór tortu dla mężczyzny krok po kroku

Pierwsze, na czym warto się skupić wybierając tort dla mężczyzny, to smak deseru. Za swego rodzaju klasyki uchodzą czekolada i wanilia, jednak jeśli mężczyzna nie lubi rzeczy banalnych, warto poszukać bardziej ciekawego rozwiązania. Na przykład można poprosić o dodanie do klasycznej czekolady zmielonej na puder kawy lub pieprzu chili. Jeśli mężczyzna prowadzi zdrowy sposób życia, można zastanowić się nad ciastem marchewkowym, a jeśli woli oryginalne połączenia smakowe, niezłym pomysłem będzie zakup deseru z biszkoptami, nasączonymi dobrym alkoholem.

W sytuacji, gdy nie znasz jeszcze dobrze gustów obdarowywanego mężczyzny, uniwersalnym rozwiązaniem będzie ciasto waniliowe, które dobrze łączy się z wieloma dodatkami – od skórki cytryny po alkohol.

Pamiętaj, że Twój mężczyzna może mieć alergię lub inne problemy zdrowotne, pociągające za sobą ograniczenia w spożywaniu pewnych składników. Obowiązkowo uwzględnij takie szczegóły, wybierając deser do świętowania każdego wydarzenia.

Tak samo ważną kwestią jest waga tortu: żeby obliczyć właściwą, zastanów się nad tym, ile osób będzie obecnych podczas świętowania. Uważa się, że każdy gość powinien otrzymać chociażby 200 gramów tortu.

Co warto uwzględnić, wybierając “ten” tort?

Przede wszystkim przypomnij sobie, co tak naprawdę lubi Twój mężczyzna. Mogą to być na przykład sportowe samochody, drogi alkohol lub spędzanie czasu na łonie natury. Dodatkowo postaraj się nie zamawiać pierwszego lepszego tortu z oferty wybranej cukierni, a dodać deserowi indywidualnego charakteru. Może to być na przykład zabawny podpis, nawiązujący do Waszych wspólnych przygód wzór lub coś, co zainspiruje Twojego mężczyznę do nowych osiągnięć.

A może słodycze dla superbohaterów?

Każdy mężczyzna chce czuć się wyjątkowo, a co bardziej podkreśli Twoje szczególne traktowanie go, aniżeli tort, którym pokażesz, że porównujesz go do superbohatera. Taki wyśmienity deser możesz wybrać na przykład na stronie cukierni Tortownia na Bema – kliknij tu, żeby dowiedzieć się o szczegółach. Oto kilka ciekawych pomysłów na wspaniałe torty superbohaterskie, które spodobają się każdemu mężczyźnie:

  • Tort w kształcie logo ulubionej drużyny superbohaterów – na przykład Avengers, Justice League lub X-Men. W deserze mogą być użyte barwy i symbole związane z daną drużyną, aby nadać tortu odpowiedni wygląd.
  • Tort w kształcie maski superbohatera – na przykład Spider-Mana lub Batmana.
  • Tort z figurkami superbohaterów, na przykład zestawem figurek Avengers lub Justice League, które mogą być umieszczone na cieście w ciekawych pozach.
  • Tort z motywem superzłoczyńców – na przykład tort z wizerunkiem Joker’a lub Thanosa. Można użyć ciemnych kolorów i strasznych wzorów, aby nadać deserowi odpowiedniego wyglądu.
  • Tort z motywem superbohaterskich gadżetów – na przykład z wizerunkiem Batmobila lub kombinezonu Iron Mana, tarczy Kapitana Ameryki lub młota Thora.  

Jeśli nadal nie masz pomysłów na to, jakiego dokładnie tortu potrzebujesz, warto skontaktować się z doświadczonym cukiernikiem, który pomoże w wyborze zarówno smaku deseru, jak i jego wykończenia. Możesz również poszukać inspiracji na Instagramie lub Pintereście.