Wkładki antypotowe – czym są i czy naprawdę powstrzymują pot?

Niezależnie od tego, czy borykasz się z nadmierną potliwością, czy na Twoich ubraniach notorycznie pojawiają się ślady po antyprespirancie, istnieje jeden sposób, który może skutecznie zażegnać te problemy. Nie musisz już dłużej obawiać się krępujących śladów potu. Tym rozwiązaniem mają być wkładki antypotowe. Czym dokładnie są i czy naprawdę są skuteczne?

Dlaczego pocimy się pod pachami?

Pocenie się pod pachami to naturalny proces zachodzący w organizmie ludzkim. Można powiedzieć, że pot odgrywa rolę systemu chłodzącego ciało. Chroni przede wszystkim przed przegrzaniem. Intensywność pocenia zależy od temperatury otoczenia, naszego stanu zdrowia, ale także od stresu. Pot stanowi niejako barierę ochronną, regulując m.in. temperaturę ciała.

Pot jest więc niezwykle ważny i spełnia istotną funkcję w naszym organizmie. Niektórzy jednak zmagają się z problemem nadpotliowści lub pocą się bardziej w rejonach pach, co jest niezwykle problematyczne w codziennych sytuacjach. Z pomocą przychodzą wkładki przeciwpotowe pod pachy, które chłoną pot, a na dodatek ograniczają nieprzyjemne zapachy. Stosowanie wkładek przeciwpotowych nie tylko może zniwelować uczucie skrępowania, ale całkowicie zażegnać problem plam pod pachami.

Wkładki przeciwpotne do ubrań – czym są ?

Wkładki antypotowe to produkty, które doskonale wchłaniają pot, tym samym do zera niwelując mokre plamy w newralgicznych miejscach. Są szczególnie przydatne dla osób zmagających się z nadmierną potliwością w tej okolicy. Jednak z ich funkcjonalności będą się cieszyć także osoby mające problem z brzydkimi plamami, które często pojawiają się po używaniu antyperspirantów. Dzięki wkładkom ubrania na dłużej zachowają świeżość, co więcej poprawią komfort, a plamy staną się niewidoczne.

Jak działają wkładki antypotowe i jak je stosować?

Wkładki pod pachy na pot wykonane są z delikatnego, przewiewnego materiału, który świetnie go wchłania. Ich hipoalergiczna struktura sprawia, że są odpowiednie nawet dla alergików.  Należy pamiętać, że wkładki nie są wielokrotnego użytku. Jedna może posłużyć maksymalnie cały dzień i należy pamiętać o ich wymianie.

Wkładki stworzone są z dwóch warstw. Jedna pokryta jest klejem, druga zaś materiałem, który wchłania pot. Pierwszą, klejącą warstwę przyklejamy do ubrania, od wewnętrznej strony. Najlepiej, żeby wkładka znajdowała się na połączeniu rękawa z pachą. Klej nie zostawi żadnych zabrudzeń, a tym bardziej uszkodzeń. Jest w pełni bezpieczny dla ubrań. Warstwa chłonna powinna przylegać do ciała, wtedy jej działanie będzie bardziej efektywne.

Komfort noszenia wkładek jest niezwykle wysoki. Szybko dostosowują się do naszego ciała i już po chwili stają się niewyczuwalne. Co, więcej materiał, z którego wykonane są wkładki, zniweluje nieprzyjemny zapach.

Wkładki higieniczne pod pachy – dostosujesz je do każdego typu ubrań

Wkładki antypotowe są przede wszystkim uniwersalne. Sprawdzą się w wielu stylizacjach i pozostaną niewidoczne. Pot podczas zabieganego dnia w pracy, czy stresu jest nieunikniony, jednak zastosowanie wkładek sprawi, że nie tylko pozbędziesz się plam na odzieży. Zniwelują one także cały dyskomfort oraz nieprzyjemny zapach.

Wkładka doskonale sprawdzi się do każdego typu ubrań. Co więcej, użycie tego produktu nie musi ograniczać się wyłącznie do bluzek z długim rękawem. Można je łatwo dostosować nawet do bardzo wyciętych bluzek. Odrywając węższą część wkładki, zyskujemy łatwy do dopasowania produkt. Dostępność wkładek w kilku kolorach pomoże także dopasować je do konkretnej stylizacji, tym samym będą niewidoczne zarówno w jasnych, jak i ciemnych ubraniach.

Wkładki dzięki temu, że są delikatne, sprawdzą się do każdego typu skóry, a ich zastosowanie wpłynie także na jakość ubrań. Nie będzie już konieczności prania w wysokich temperaturach, aby pozbyć się plam potu i przykrego zapachu. Wkładki przeciwpotowe ochronią ubrania, a także i użytkowników przed niepotrzebnym skrępowaniem.