Witryny chłodnicze niezbędne w restauracjach i sklepach

Prawidłowe przechowywanie żywności jest obowiązkiem każdej restauracji oraz sklepów. Produkty spożywcze zachowują swoje właściwości wyłącznie, gdy magazynuje się je w odpowiedniej temperaturze i rygorystycznie przestrzega się terminów przydatności umieszczonych na opakowaniu. Jest to ważne zwłaszcza w przypadku artykułów świeżych, mrożonek, mięs, ryb i nabiału. Jeśli chce się zarówno zadbać o prawidłowe przechowywanie jedzenia, jak i o jego zachęcającą ekspozycję, warto postawić na przeszklone szafy i witryny chłodnicze.

  1. Zalety – szafa i witryna chłodnicza
  2. Po co urządzenia chłodnicze w sklepach?
  3. Jak wykorzystuje się urządzenie chłodnicze w restauracjach?
  4. Witryna chłodnicza – parametry
  5. Renomowane urządzenia chłodnicze – dlaczego warto je wybrać?

Witryna chłodnicza i inne urządzenia są podstawowym elementem wyposażenia restauracji oraz sklepów, w których oferuje się świeżą żywność. Dzięki takim sprzętom bezpiecznie przechowuje się wszystkie produkty, które nie mogą być magazynowane w temperaturach przekraczających kilka stopni Celsjusza. Szafa i witryna chłodnicza to skuteczne rozwiązanie zarówno w dużych i małych lokalach gastronomicznych i sklepach. Dowiedz się więcej na temat urządzeń chłodniczych do przechowywania żywności.

Zalety – szafa i witryna chłodnicza

Szafy i witryny chłodnicze dostępne w sklepach takich jak gastroprodukt.pl są dobrym rozwiązaniem do każdej firmy lub organizacji, która potrzebuje sprzętów do prawidłowego przechowywania świeżej żywności. Urządzenia chłodnicze utrzymują stałą, niską temperaturę w swoim wnętrzu, dlatego można wykorzystać je do magazynowania nabiału, świeżego mięsa, ryb, warzyw, owoców, serów, sałatek, a także gotowej żywności, która jest przeznaczona do podawania na zimno lub do późniejszego odgrzewania.

Niska temperatura chroni przed szybkim psuciem się produktów spożywczych. Jedzenie przechowywane w prawidłowy sposób zachowuje termin przydatności do spożycia i jest bezpieczne dla osób, które po nie sięgają. Dzięki temu posiłki można podawać gościom w restauracji bez żadnych obaw, a klienci sklepów mają pewność, że wybierają produkty, które nie zaszkodzą żadnemu z domowników.

Po co urządzenia chłodnicze w sklepach?

Witryna chłodnicza z przeszkleniem dodatkowo umożliwia atrakcyjne eksponowanie gotowego jedzenia lub półproduktów. W sklepach na stoiskach ze świeżą żywnością można ułożyć w nich wędliny, sery, mięso, ryby i gotowe produkty garmażeryjne. Dzięki witrynie wszystkie oferowane produkty prezentują się apetycznie, co zwiększa obroty. Dodatkowo klienci mogą zobaczyć produkty, ocenić ich jakość i wskazać, które towary chcą wybrać dla siebie. Jednocześnie szklana witryna zabezpiecza produkty na sprzedaż przed ich dotykaniem przez kolejne osoby, a także przed kichaniem, kaszlem lub innymi czynnościami, które powodują szerzenie się chorób.

Jak wykorzystuje się urządzenie chłodnicze w restauracjach?

W restauracjach, kawiarniach lub barach w witrynie przeszklonej można za to ustawić gotowe ciasta, sałatki oraz inne potrawy wymagające przechowywania w niskiej temperaturze. W ten sposób pobudza się apetyt gości w lokalu i jednocześnie zabezpiecza się potrawy przed psuciem, nawet w upalne, letnie dni.

Restauratorzy cenią sobie urządzenia chłodnicze również z powodu ograniczania strat żywności. Gotowe posiłki mogą być wykorzystywane nawet następnego dnia bez ryzyka zatrucia u gości i utraty jakości potraw. Dodatkowo półprodukty przechowywane w niskiej temperaturze dłużej zachowują świeżość, co ogranicza konieczność codziennego robienia zakupów i płacenia za dostawy do lokalu.

Witryna chłodnicza – parametry

Witryny chłodnicze i szafy są przystosowane do użytkowania w lokalach gastronomicznych i sklepach różnej wielkości. Do wyboru ma się szafy z podwójnymi lub pojedynczymi drzwiami, które można montować z wybranej strony. Ich pojemność wynosi od 120 do nawet 1400 litrów. Sprzęty są wyposażone w oświetlenie wewnętrzne LED, chłodzenie z wentylatorem i cyfrowy regulator temperatury, który ułatwia przystosowanie ustawień szafy chłodzącej do rodzaju przechowywanej żywności. W zależności od wybranego modelu, temperatura wewnątrz urządzenia może wynosić od 1 do 8 stopni Celsjusza.

Stałość temperatury utrzymuje się za pomocą grubej warstwy izolacyjnej w szafie lub witrynie. Izolacja ma aż 70 mm, dzięki czemu działa skutecznie nawet w przypadku wysokiej temperatury otoczenia. Za wytrzymałość sprzętu odpowiada natomiast stal nierdzewna, z której wykonane są drzwi i obudowa zewnętrzna sprzętu.

Renomowane urządzenia chłodnicze – dlaczego warto je wybrać?

Do restauracji i sklepów zawsze powinno się wybierać urządzenia chłodnicze renomowanych marek. Takie sprzęty są przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem przez całą dobę. Dodatkowo ich solidność chroni przed częstymi awariami, co zmniejsza koszty serwisowania i konserwacji szaf oraz witryn chłodniczych. Renomowane sprzęty dają również pewność, że przechowywana w nich żywność długo zachowuje świeżość i jest w pełni bezpieczna dla klientów sklepu lub gości restauracji.