Wąż – sennik. Znaczenie snu o wężach

U większości osób widok węża wzbudza strach i przerażenie, jednak w wielu kulturach, np.w Grecji oraz w Rzymie wąż kojarzony był z symbolem leczenia, można go było zobaczyć w świątyniach uzdrawiania. Interpretacja snu z wężem zależy w głównej mierze od motywów, które się razem z nim pojawiają. Dlatego sięgając po sennik, warto pamiętać jak najwięcej szczegółów z obrazów sennych. Sprawdź, jak sennik opisuje węże we śnie.

Wąż — sennik

Wąż to skomplikowany symbol senny, ponieważ sen o nim może mieć wiele znaczeń, zarówno tych pozytywnych, jak i tych negatywnych. Dlatego spodziewaj się, że jeśli przyśnią Ci się węże to sennik poda Ci wiele interpretacji Twojego snu.

Znalezione obrazy dla zapytania sennik węże

Negatywne znaczenie snu o wężach

Wąż we śnie to symbol ukrytych, podświadomych lęków oraz obaw. To także symbol chaosu, zniszczenia i podstępu. Pojawienie się węża w naszych snach może nas ostrzegać przed niebezpieczeństwem, to znak, że w naszym otoczeniu znajduje się osoba bezwzględna, która robi wszystko, aby nam zaszkodzić. Według Freuda wąż we śnie to symbol pokusy oraz seksualności. Jeśli zobaczymy węża na naszym łóżku, może to oznaczać, że nasze życie seksualne jest zagrożone i nie panujemy nad nim w pełni. Może to także znaczyć, że nasze życie seksualne nie jest dla nas satysfakcjonujące.

Pozytywne znaczenie snu o wężach

Jeśli śniliśmy o wężu, a po przebudzeniu mamy dobre samopoczucie i czujemy się pełni energii, sen taki może zapowiadać miłe zmiany w naszym życiu. Wąż to również symbol wiedzy i mądrości. Sen o wężu to znak, że jesteśmy pozytywnie nastawieni do tego, co w najbliższym czasie przyniesie na los, a najbliższe dni będą wypełnione działaniami, które przyniosą nam radość oraz satysfakcję.

Co jeszcze oznaczają sny o wężach?

Jeśli we śnie zobaczymy pełzającego węża, to prawdopodobnie zbyt emocjonalnie podchodzi do wielu spraw. Syczący wąż to ostrzeżenie przed osobami, które do tej pory traktowaliśmy jako przyjaciół. Duża ilość węży we śnie to symbol nadejścia niespodziewanych sytuacji w naszym życiu.

Sennik interpretuje również kolory w jakich we śnie występują węże. Oto kilka z nich:

  • czarny wążsennik interpretuje jako rychła konfrontacja z problemami;
  • jasnobrązowy lub miedziany wąż — symbolizuje brak wiary w realizację marzeń oraz pragnień;
  • ciemnobrązowy wąż — symbol straty, która negatywnie wpłynie na różne obszary naszego życia;
  • biały wążsennik tłumaczy taki sen, że czyjeś złe intencje mogą doprowadzić do naszego nieszczęścia.