Waterdrop partnerem turnieju Hubi Cup 2024

Hubert Hurkacz, czołowy polski tenisista, niedawno dołączył do austriackiej firmy Waterdrop jako inwestor i ambasador. W ramach tej współpracy, Waterdrop będzie wspierać turniej tenisowy dla młodych talentów – Hubi Cup 2024. Pierwsza edycja tego turnieju odbyła się w 2023 roku, z inicjatywy samego Hurkacza oraz Come-On Tennis Club we Wrocławiu.

Już w najbliższą sobotę, 25 maja, Wrocław znów stanie się areną zmagań młodych tenisistów w ramach Hubi Cup 2024, który trwać będzie cztery dni. Turniej ten zyskał status Super Serii w kategorii dzieci do 12 lat, co czyni go jednym z najważniejszych turniejów w tej grupie wiekowej w Polsce. Główną nagrodą dla finalistów zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców jest wyjazd na profesjonalny turniej ATP 500 w Halle w Niemczech, ufundowany przez Huberta Hurkacza.

W ramach akcji społecznej #PijKranówkę! promującej picie wody z kranu, na kortach turnieju staną beczkowózy z wodą. Dodatkowo, Waterdrop, dążąc do promocji zdrowych nawyków związanych z nawadnianiem, przekazała dla uczestników turnieju wielokrotnego użytku butelki. Waterdrop pokazuje tym samym swoje zaangażowanie w wsparcie młodych sportowców i promocję zdrowego stylu życia.

Bardzo cieszę się, że w tym roku odbędzie się kolejna edycja Hubi Cup. Finaliści tego turnieju będą mieli okazję zobaczyć mnie i innych zawodników w Halle podczas turnieju ATP 500 na trawie. Staramy się zorganizować jak najatrakcyjniejszy turniej dla dzieci, któremu towarzyszyć będzie świetna atmosfera. Zależy nam, by młodzi uczestnicy cieszyli się z rywalizacji na korcie i dobrze bawili się poza nim – mówi Hubert Hurkacz.

Wsparcie turnieju Hubi Cup 2024 to kolejny krok Waterdrop, skupiający się na edukacji na temat znaczenia picia wystarczającej ilości wody i pozytywnego wpływu, jaki wywiera ona na nasz organizm, podobnie jak regularna aktywność fizyczna. Chcemy podkreślać jak zdrowy styl życia jest ważny już od najmłodszych lat – mówi Henry Murray, CMO Waterdrop.

Hubi Cup – prestiżowy turniej Super Serii dla młodych tenisistów

Hubi Cup zalicza się do turniejów Super Serii, które stanowią najwyżej punktowane zawody w kategorii do 12 lat, zaraz po mistrzostwach Polski. Zawody te, organizowane przez Huberta Hurkacza i Come-On Tennis Club we Wrocławiu, cieszą się dużym zainteresowaniem zarówno wśród młodych zawodników, jak i ich rodzin.

Podczas turnieju, kibice mają szansę obserwować emocjonujące pojedynki w grze pojedynczej oraz podwójnej zarówno dziewcząt, jak i chłopców. Aby wzbogacić doświadczenie uczestników, organizatorzy zaplanowali również specjalne spotkanie z Przemkiem Piotrowiczem, trenerem przygotowania fizycznego Huberta Hurkacza, oraz z fizjologiem sportu, Bartoszem Ochmanem. To wyjątkowa okazja, by zyskać cenne wskazówki od doświadczonych profesjonalistów.

Zawody Hubi Cup, które zadebiutowały w ubiegłym roku, szybko zyskały uznanie w środowisku tenisowym i stały się ważnym punktem w kalendarzu młodych talentów tenisowych w Polsce.