Wałki do włosów – co warto wiedzieć?

Wałki do włosów to jedno z akcesoriów, jakiego potrzebuje każdy fryzjer. Bez niego niemożliwe jest odpowiednie modelowanie fryzury, co jest przecież w tym fachu absolutnie niezbędne. Prawda jest jednak taka, że początkująca osoba może nie wiedzieć, na jakie rozwiązanie warto postawić. W końcu na rynku nie brakuje wszelkiego rodzaju rozwiązań. Niektóre na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, inne z kolei znacząco się różnią. Bez względu na wygląd jednak trzeba stwierdzić, że każdy produkt przeznaczony jest do czegoś innego. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jakie są rodzaje wałków?

  • Włosy półdługie. Do takich włosów śmiało można wykorzystać niemalże każdy wałek. Wszystko zależne jest od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Wpływa na to średnica wałek, im jest mniejsza, tym loki będą bardziej sprężyste.
  • Włosy długie. W tym wypadku sytuacja jest podobna do włosów półdługich, aczkolwiek najczęściej to szeroki wałki sprawdzą się przy długich.
  • Włosy krótkie. Najlepiej wykorzystywać do nich cienkie wałki oraz te z gumką, przeznaczone do trwałej ondulacji.
  • Włosy kręcone. Kręcone włosy bardzo lubią się z grubymi wałkami. Akcesoria te sprawiają, że fryzura bardzo ładnie się układa. Nie można jednak nie wspomnieć, że równie dobre są tutaj wąskie wałki, dzięki którym możliwe jest bardzo ładne wymodelowanie loków.
  • Włosy cienkie. To wałki na rzepy świetnie są w stanie podnieść fryzurę u samej nasady. W związku z tym przeznaczone są głównie do włosów cienkich, jednak wałki stożkowe także sprawdzą się w tym wypadku.
  • Włosy grube. W większości sytuacji to grube wałki sprawdzą się przy grubych włosach.

Jak zakładać wałki?

Samo kupno wałków do włosów, co można zrobić na https://hairpro.pl/walki-do-wlosow, to jeszcze nie wszystko. Równie ważne jest ich poprawne wykorzystywanie. Aby było to możliwe, konieczne jest początkowe wyczesanie włosów. Dzięki temu możliwe będzie znacznie prostsze założenie wałków. W późniejszym czasie należy podzielić włosy na kosmyki. Każdy pojedynczy kosmyk należy unieść do góry, a na jego końcówkę nałożyć wałek. Najważniejsze jest to, aby pracę wykonywać skrupulatnie, gdyż w przeciwnym razie efekt może nie być zadowalający.