W jakim stopniu laserowa korekcja leczy wadę wzroku?

Wady wzroku dotykają osoby w różnym wieku i bez względu na płeć. Najczęściej decydujemy się na ich korektę za pomocą okularów bądź soczewek kontaktowych. Oba rozwiązania są jednak tak naprawdę mało wygodne. Zdecydowanie lepiej wypada laserowa korekcja wzroku. Sprawdza się ona świetnie, znacznie poprawiając komfort życia osób, które dotychczas musiały pamiętać o zakładaniu soczewek bądź okularów. Zabieg jest bezpieczny i nie należy się go obawiać.

Skąd wzięły się lasery w okulistyce?

Współczesna medycyna naprawdę chętnie sięga po nowoczesne rozwiązania technologiczne. Zalicza się do nich lasery, po które szczególnie chętnie sięga zwłaszcza okulistyka. Mało kto wie, że okulistyka wykorzystywała laser już pod koniec lat osiemdziesiątych minionego wieku. Początkowo były to jednak urządzenia, które miały naprawdę duże rozmiary, co wiązało się z licznymi ograniczeniami. Bardzo mocno się nagrzewały, co wiązało się z koniecznością ich chłodzenia. Dzisiaj lekarze okuliści mają do dyspozycji różne rodzaje laserów, co sprawia, że mogą wykorzystywać je w leczeniu różnych wad i chorób. Laserowa korekcja wzroku sprawdza się nawet w przypadku naprawdę dużych wad.

Jakie wady wzroku leczone są laserem?

Do wad, które leczy się z powodzeniem za pomocą lasera zalicza się:

  • krótkowzroczność;
  • dalekowzroczność;

Są to jednocześnie najczęściej występujące wady refrakcyjne. Warto pamiętać, że dostępne dzisiaj metody laserowej korekty wzroku pozwalają na usunięcie podczas jednego zabiegu więcej niż jeden wady. Oznacza to, że pacjenci, u których stwierdzono na przykład krótkowzroczność oraz astygmatyzm nie muszą poddawać się dwóm zabiegom. Korzystnie wpływa to na samopoczucie pacjentów, którzy na ogół bardzo denerwują się przed zabiegiem.

 

Opinie o laserowej korekcji wzroku – co na temat zabiegu mówią ci, którzy z niego skorzystali?

Coraz częściej wykonywana jest laserowa korekcja wzroku. Opinie na temat tego zabiegu są pozytywne. Większość osób zgodnie twierdzi, że była to najlepsza decyzja, jaką mogli podjąć. Dzięki szybkiemu zabiegowi rozstali się z okularami i soczewkami kontaktowymi, co znacząco podniosło ich komfort życia. Nie muszą już martwić się parującymi okularami czy soczewkami, które wypadają w najmniej odpowiednim momencie.

Jak skuteczne są zabiegi laserowej korekcji wzroku?

Wiele osób zastanawia się nad skutecznością laserowej korekcji wzroku. Trzeba jasno powiedzieć, że pod tym względem zabiegi te wypadają naprawdę bardzo dobrze. Skuteczność jest wysoka i utrzymuje się na poziomie dochodzącym nawet do 100%. Decydując się na taki zabieg, można być pewnym, że przywrócona zostanie prawidłowa ostrość widzenia, ale jednocześnie należy zdawać sobie sprawę, że nie laser nie pomoże w przypadku starczowzroczności. Trzeba jednak być świadomym tego, że proces stabilizacji wzroku może trwać nawet przez rok od operacji. Celem jest trwała poprawa jakości widzenia. Po zabiegu należy stosować się do zaleceń lekarskich, co skutecznie przyspiesza proces rekonwalescencji.