W jakie kosmetyki koreańskie warto zainwestować?

Kosmetyki z Azji to niekwestionowany hit ostatnich lat. Są bogate nie tylko w naturalne ekstrakty, lecz także w aktywne składniki, które wpływają zbawiennie na urodę. Piękna cera Koreanek i Japonek od dawna zachwyca kobiety we wszystkich zakątkach świata. Nic w tym dziwnego, skoro delikatna i pozbawiona niedoskonałości skóra to ich znak rozpoznawczy. Pierwszym krokiem do uzyskania powyższych efektów jest zakup koreańskich kosmetyków, które szturmem podbijają polski rynek.

Czym charakteryzują się kosmetyki koreańskie?

Na początku warto zaznaczyć, że rynek kosmetyków azjatyckich rządzi się nieco innymi zasadami. Większość Europejek jest przyzwyczajona do linii kosmetyków dedykowanych konkretnym typom cery (sucha, tłusta lub mieszana) oraz dostosowaniem ich do wieku. W kulturze europejskiej toniki oraz kremy do oczyszczania twarzy są najczęściej uzupełnieniem linii kosmetyków. Tymczasem zarówno w Japonii, jak i Korei poszczególne kosmetyki są tworzone z myślą o osiągnięciu konkretnych efektów. Nie bez powodu ich produkty mają renomę podobną do francuskich w Europie.

Dodatkowo istnieje przekonanie, że pielęgnacja cer Azjatek przebiega w około 10 krokach, a wszystkie zabiegi przed snem zajmują łącznie nawet do kilkudziesięciu minut. Jeśli chcemy podążać za naszymi koleżankami z Azji, powinnyśmy na samym początku zaopatrzyć się w produkty konkretnego producenta np. firmy Skin79. Oczywiście nie ma sensu kupować od razu kilku, a nawet kilkunastu kosmetyków, zwłaszcza wtedy gdy nigdy nie miałyśmy z nimi styczności.

Skin79 wyjątkowe produkty prosto z Azji

Produkty marki Skin79 aktualnie dostępne w drogeriach internetowych np. tutaj: https://darmarsklep.pl/skin79, pojawiły się w Polsce jako jedne z pierwszych. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich oferta jest bardzo bogata i niezwykle zróżnicowana. Znajdziemy w niej dosłownie wszystko, co może okazać się nam przydatna m.in. do koreańskiej pielęgnacji.

Polki pokochały tę markę przede wszystkim za kremy BB zamknięte w kolorowych i niezwykle atrakcyjnych opakowaniach. Ten producent oferuje także ciekawe rozwiązania, do których z pewnością możemy zaliczyć własną wariację związaną z podkładami w poduszkach (cushion). W ich wyjątkowej wersji, na gąbce wypełnionej fluidem znajduje się specjalna plastikowa osłonka z dziurkami, z której wypływa kosmetyk tuż po jej naciśnięciu. Warto dodać, że to innowacyjne rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej higieniczne od tradycyjnych produktów tego typu.

Jednak najbardziej rozbudowaną serią Skin79 jest ta z Golden Snail, czyli śluzem ślimaka. Te kosmetyki mogą znaleźć się na naszej skórze m.in. w postaci maseczki, żelowych płatków pod oczy, a nawet kremu BB.

Polki pokochały koreańskie maseczki w płachcie

Maseczki w płachcie, które są używane w Azji od ponad trzystu lat, aktualnie należą do najpopularniejszych kosmetyków koreańskich w Europie. Opinie zadowolonych użytkowniczek nie pozostawiają cienia wątpliwości – te maseczki są niezawodne i niezastąpione. Te wyjątkowe produkty nie zawierają składników zagęszczających i zbędnych wspomagaczy, a składniki aktywne bardzo dobrze wnikają w skórę, ponieważ nasączony materiał trzyma tę konsystencję przy samej skórze.

Koreańskie firmy stosują bardzo restrykcyjne normy związane ze składem swoich kosmetyków. W produktach marek z Azji nie znajdziemy żadnych sztucznych barwników oraz konserwantów. Co więcej, nie posiadają one również substancji zapachowych, a co za tym idzie, nie uczulają i są bezpieczne nawet dla skóry wrażliwej i alergicznej. Nie dziwi więc fakt, że są tak ogromnie popularne.