W jakich stylizacjach sprawdzą się koszulki polo damskie?

Koszulka polo kojarzy się przede wszystkim z tenisem oraz modą męską, ale kobiety zainteresowane poprawieniem własnego stylu mogą zainteresować się również takim dodatkiem do garderoby. W jakich stylizacjach koszulki polo damskie wypadają najlepiej i co można powiedzieć na temat ich jakości i technik pielęgnacyjnych, żeby posłużyły możliwie najdłużej? Poniżej krótki poradnik dla kobiet poszukujących delikatnych zmian we własnej szafie.

Koszulki polo damskie – do jakich stylizacji najlepiej pasują?

Panie poszukujące wielu kolorów w garderobie docenią koszulki polo, ponieważ występują w bardzo bogatej kolorystyce, najczęściej jednolitej. Koszulki polo damskie można zestawić bez większych problemów z jeansami, szortami, dresami materiałowymi, czasami nawet sukienkami, chociaż to wymaga już indywidualnych testów. Najczęściej koszulki polo trafiają do stylizacji casualowych, ale po dobraniu odpowiednich dodatków nawet do semi – formalnych. Lekki, dobrze oznaczony kołnierzyk potrafi podkreślić srebrną biżuterię, w tym bransoletki na nadgarstku. Niektórzy producenci wprowadzają do koszulek damskich polo guziki idące dłużej pod szyję, albo rozszerzają kołnierzyki w taki sposób, aby materiałem nadchodziły na barki. Trudno zatem mówić o jednolitym wzornictwie.

Dlaczego stylizacje sportowe zyskają na koszulkach polo damskich?

Bawełniana koszulka polo to podstawa stylu sportowego. To idealne rozwiązanie sprawdzające się na korcie, na zewnątrz, na siłowni. Koszulka nie ogranicza ruchów, stosunkowo łatwo się odświeża, nie wymaga specjalistycznego przechowywania, chociaż dobry pokrowiec umożliwia zachowanie wielu koszulek polo w dobrym stanie przez wiele sezonów.

A co można powiedzieć o stylizacjach bardziej roboczych?

Coraz częściej koszulki polo damskie trafiają do stylizacji pracowniczych, można powiedzieć roboczych. To dobra podstawa do projektowania wyglądu kelnerek i pracowników mających bezpośredni kontakt z klientami. Do takich koszulek dodaje się najczęściej boczne lub środkowe kieszenie dla ułatwienia organizacji, chociażby list zamówień.

W jaki sposób podejść do zamówienia koszulki polo?

Najlepiej składać zamówienia na koszulki polo damskie bezpośrednio u wyspecjalizowanego producenta. Nadruki reklamowe to też ciekawe uzupełnienie, jeżeli przedsiębiorca poszukuje wyjątkowego prezentu dla kadry albo chce wyróżnić pracowników na konkurencyjnym tle. Koszulki polo zapewniają dużą swobodę kompletowania garderoby i sprawdzają się w większości stylizacji typu nieformalnego, sportowego, roboczego, bez potrzeby dodawania kolejnych warstw. Sama koszulka polo wysokiej jakości prezentuje się doskonale na dobrze zbudowanej sylwetce. Bogata baza kolorystyczna, zróżnicowane podejście do kształtowania kołnierzyków, unikalne wzornictwo lub dedykowane nadruki to tylko niektóre z perspektyw zakupowych. Koszulka polo powinna znaleźć się w jakiejś odmianie w szafie każdej aktywnej fizycznie kobiety. To dodatek, który naprawdę trudno zniszczyć, a przy prasowaniu wystarczy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie kołnierzyka w dobrej formie.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz