Usuwanie tłuszczu z ud – smukłe uda dzięki liposukcji N.I.L.

Grube uda to kompleks wielu kobiet, szczególnie tych o figurze tzw. gruszki. Część pań z powodu kompleksów na tym tle, niechętnie zakłada krótkie spódnice i szorty, starając się zamaskować niedoskonałości figury, zamiast wyjść problemowi naprzeciw. Jak wyszczuplić uda i sprawić, aby nogi prezentowały się bardziej atrakcyjnie?

W opinii ekspertów z Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy jednym z najlepszych zabiegów usuwania tłuszczu z ud jest liposukcja N.I.L. – w czym tkwi sekret tej metody i dlaczego warto z niej skorzystać?

Spis treści:

Usuwanie tłuszczu z ud. Na czym polega liposukcja nutacyjna?

Liposukcja N.I.L. – jak wygląda zabieg usuwania tłuszczu z ud?

Przeciwwskazania do usuwania tłuszczu z ud metodą N.I.L.

Usuwanie tłuszczu z ud. Na czym polega liposukcja nutacyjna?

Liposukcja N.I.L. (Nutational Infrasonic Liposculpture) umożliwia odsysanie nadmiernie zgromadzonego tłuszczu w delikatny i jednocześnie bardzo precyzyjny sposób. Głowica pneumatyczna LIPOMATIC opatentowana przez firmę Euromi wprowadza końcówkę kaniuli w tzw. ruch nutacyjny (3D), w ten sposób niechciane depozyty tkanki tłuszczowej są rozbijane na zasadzie wibracji infradźwiękowej. Zasysane komórki tłuszczowe są równocześnie emulgowane, co umożliwia znacznie skrócić czas operacji. Warto dodać, że usunięty tłuszcz z ud nadaje się do transplantacji w inne partie ciała – możemy wykorzystać go np. do wypełnienia piersi lub pośladków. Mała traumatyczność zabiegu sprawia, iż ryzyko powstania krwiaków, obrzęków, zasinień jest zredukowane do minimum. Warto podkreślić, że liposukcja wibracyjna jest znacznie bardziej bezpieczna od liposukcji tradycyjnej (m.in. nie ma ryzyka zatoru tłuszczowego) – z tego względu tak wiele kobiet decyduje się na usunięcie tłuszczu z ud właśnie za pomocą technologii N.I.L.

Liposukcja N.I.L. – jak wygląda zabieg usuwania tłuszczu z ud?

Zabieg usuwania tłuszczu z ud poprzedza konsultacja medyczna, podczas której omawiane są wskazania, przeciwwskazania, plan działania i oczekiwania pacjentki (w celu kwalifikacji konieczne jest wykonanie szeregu niezbędnych badań potwierdzających dobry stan zdrowia kobiety). Liposukcja nutacyjna jest przeprowadzana w bardzo sterylnych warunkach – w znieczuleniu miejscowym, nie wiąże się więc z bólem ani dyskomfortem (cała procedura trwa do 2 godzin). Zabieg wykonuje doświadczony i wykwalifikowany lekarz. Podczas pracy głowicy ruch kaniuli odbywa się w trzech kierunkach, co pozwala chirurgowi na bezpieczne usuwanie nawet znacznych obszarów tkanki tłuszczowej z ud. Wysoka precyzja tej metody sprawia, że nie musimy obawiać się widocznych nierówności na powierzchni skóry, co może mieć miejsce przy innych technikach liposukcji.

Liposukcja nutacyjna jest mało inwazyjną procedurą, dzięki czemu możemy szybko wrócić do codziennych aktywności, bez konieczności długiej rekonwalescencji (jest to zaledwie 4-8 dni).

Przeciwwskazania do usuwania tłuszczu z ud metodą N.I.L.

Część kobiet zupełnie nie wie, jakie czynniki wykluczają z możliwości poddania się zabiegowi usuwania tłuszczu z ud w technologii nutacyjnej? Do podstawowych przeciwwskazań wyszczuplania ud metodą N.I.L. zalicza się m.in.:

  • ciąża,
  • cukrzyca,
  • zaburzenia krzepnięcia,
  • niewydolność układu oddechowego,
  • niewydolność układu krążenia,
  • przewlekłe schorzenia wątroby i nerek,
  • choroby serca i układu krążenia,
  • aktywne choroby nowotworowe.

Podsumowując, liposukcja nutacyjna pozwala nie tylko skutecznie usunąć tłuszcz z ud, ale też nadać pożądane proporcje innym okolicom anatomicznym, poprawiając nasz wygląd oraz samoocenę np. łydkom, pośladkom, talii, ramionom, brzuchowi.

Chcesz czuć się piękna i atrakcyjna, bez skrępowania eksponować zgrabną sylwetkę? Jesteś niezadowolona z wyglądu swoich nóg, interesuje Cię usuwanie tłuszczu z ud za pomocą belgijskiej technologii N.I.L.? Więcej informacji na temat rewolucyjnego zabiegu, wskazań, przeciwwskazań oraz postępowania pooperacyjnego znajdziesz na tej stronie: https://bienkowscyclinic.pl/